Telefon Sd Kartı Görmüyor Sorunu ve Çözümü

0

Telefon Sd Kartı Görmüyor Sorunu ve Çözümü

Cep telefonunuzun SD kartı görmemesinin veya Android Sd kart görmüyor sorununun birden fazla sebebi ve çözüm yolu olabilir. Sizlerle temel ve en sık karşılaşılan sebepler ve çözümlerini paylaşarak telefonunuzun hafıza kartını görmesini sağlamaya çalışacağız.Telefon Sd Kartı Görmüyor Sorunu ve Çözümü

Telefon Hafıza Kartını Görmüyor Çözümü

Telefonunuzu bilgisayarınıza taktığınız takdirde hafıza kartı görüntülenebiliyor ise kartınızı biçimlendirmeyi deneyebilirsiniz. Biçimlendirme sonrasında telefonunuzun kartı görüp görmediğini kontrol edebilirsiniz. (Kart içerisinde yer alan veriler silinir.)

SD kartınızın şifre koruması aktif olabilir. Kart üzerinde bir şifreleme yer aldığı takdirde telefon veya bilgisayarınız üzerinde kartın içeriğine erişme şansınız bulunmaz. Bu durumda kartı biçimlendirmek bir çözüm olacaktır.

Bazı durumlarda kart okuyucu hazneler kartın fazla ısınmasına sebep olur. Bu gibi durumda kartı çıkararak kuru bir yerde soğumasını bekleyin. Muhtemelen sorun çözülecektir.

Tüm adımları uygulamış olduğunuz halde halen hafıza kartınızı telefonunuz görüntülemiyor ise test etmeniz gereken bazı şeyler bulunuyor. Öncelikle farklı bir hafıza kartını telefonunuza yerleştirmeyi deneyin. Eğer bu kart sorunsuz bir şekilde çalışıyorsa muhtemelen SD kartınızda bir problem bulunuyor ve bozulmuş demektir. Emin olmak için hafıza kartınızı farklı telefonlara takıp deneyebilirsiniz. Fakat, çalıştığına emin olduğunuz diğer hafıza kartları telefonunuza takıldığında benzer bir sorun yaşanıyor ise telefonunuzun SD kart yuvasının bozulduğu anlamına gelir. Bunun için size en yakın servise giderek onarım yaptırmanız gerekebilir. Servis tarafından yuva değişimi yapılmasının ardından hafıza kartınızı yerleştirdiğinizde çalıştığını göreceksiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.