Telefonda Şebeke Yok Hatası ve Çözümü

0

Bu yazımızda akıllı telefonlarda sık sık karşılaşılan telefonda sim kart görüyor ama şebeke yok , tuşlu telefon şebeke sorunu , hat takılı ama şebeke yok , telefonda şebeke yok gibi sorunların cevabını arayacağız.Hazırsak çözüme geçelim.

Telefonda Şebeke Yok Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Akıllı telefonların kullanılmasıyla beraber iletişim alanında birçok teknoloji yenilenmeye başladı. Çok daha hızlı bağlantılar ve çok daha yüksek ses kalitesi bir yana dursun, artık erişim sorunları da en aza indirilmiş durumda. 4,5 G teknolojisinden sonrada iyiden iyiye gelişen alanda tüm bu gelişime rağmen kimi zaman telefonlardan kaynaklı olarak kimi zamanda şebekeden kaynaklı olarak Telefonda Şebeke Yok Sorunu ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Böyle bir sorun yaşadığınızda aramaları alamama, mesajların iletilememesi kısacası ulaşılamaz durumu ortaya çıkıyor. Peki bu sorunu çözmek için neler yapmak gerekli? Daha detaylı önerilere bakalım.

Telefonda Şebeke Yok Sorunu Çözme Adımları

Telefonda Şebeke Yok Telefonda Şebeke Yok

Öncelikle telefonların şebeke sorununun nedeninin oldukça önemli olduğunu belirtelim. Eğer yazılımsal bir sorun varsa yapacağınız işlemlerle sorunu çözebilirsiniz fakat SIM kartınızın manyetiğinin bozulması gibi sorunlar varsa bu durumda mutlak SIM kart değişimi yapmanız gerekiyor ve hat ayarlarının(hangi operatörü kullanıyorsanız) yapıldığından emin olmalıyız. İlk olarak yazılımsal önerilere bakalım.

Öncelikle telefonumuzdan ayarlar kısmına giriş yapıyoruz. Uygulama menüsü üzerinden “ayarlar” sekmesine giriş yapabilirsiniz. Açılan ayar menüsü üzerinden ise diğer sekmesine girmeniz gerekiyor.

Şimdi karşınıza gelen ekrandan “mobil ağlar” sekmesine giriş yapmanız gerekiyor.

Daha sonra ise “tercih edilen ağ türü” kısmına girmeniz gerekiyor. Bu kısımda kullandığınız SIM kartı için tercih edilen sistem görüntülenecektir. Bulunduğunuz konumdan dolayı bu seçimler oldukça etkili.

Genelde iki aşamalı olan 4,5G/3G veya 2G/3G şeklinde seçimlerde telefonunuz sürekli olarak şebeke değişimi yaparak iki seçim arasında değişime gitmekte. Bu durumda da şebeke sorunu ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Sorunu çözmek için seçim ekranında sadece 3G, 4,5G gibi tekli seçimleri yapmanız gerekiyor.

Başka telefonlarda deneyerek SIM kartınızın çalıştığından eminseniz ve bu aşamalara rağmen sorun devam ediyorsa ve hat ayarları da yapılıysa o zaman telefonunuzda bir sorun var demektir. Bu durumda da sıfırlama işlemini deneyebilirsiniz.Herhangi bir sorunda sorumluluk kabul etmeyiz.

Eğer telefonunuz iPhone modellerinden biriyse “iPhone Servis Yok Sorunu” yazımıza da göz atabilirsiniz.Umarız faydalı olur. Eğer telefonunuz arama yapmıyor ve çağrı almıyor ise Telefon Arama Yapmıyor ve Çağrı Almıyor konumuza bakabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.