Telefonda Slayt Nasıl Yapılır? Telefonda Slayt Yapma

0

Telefonda Slayt Nasıl Yapılır? Telefonda Slayt Yapma

Bu yazımızda telefonda slayt nasıl yapılır, telefonda powerpoint slayt yapma , telefonda slayt yapma iPhone gibi başlıkları inceleyeğiz. Hazırsak geçelim.

Telefonda Slayt Nasıl Hazırlanır?

Akıllı telefonlar artık hemen her çalışmayı yapabildiğimiz cihazlar haline geldi. Hem akıllı telefonlar içerisinde yer allan teknolojiler hem de yeni uygulama destekleri, telefonların bilgisayarlara olan ihtiyacında yarı yarıya azalmasını sağladı.

Bu noktada özellikle bilgisayarlarda da en sık kullanılan uygulamalar olan ofis uygulamaları da artık akıllı telefonlar üzerinden yönetilebiliyor. Hatta istediğiniz gibi akıllı telefonlar üzerinden belge de oluşturabiliyorsunuz.

En çok ihtiyaç duyulan işlemlerden biri olan slayt hazırlama işlemi içinde artık sadece bir akıllı telefon kullanmanız yeterli. Peki telefonda slayt hazırlamak için neler yapmak gerekli?

telefondan-slayt-yapma-uygulamalari
Telefondan Slayt Nasıl Yapılır?

Telefonda Slayt Hazırlamak – Telefonda Slayt Nasıl Yapılır ?

Slayt yapabilmek için öncelikle telefonunuzda bir slayt programı olması gerekmektedir. Hangi slayt programını kullanmanız gerektiğini Telefonlar İçin En Popüler Slayt Uygulamaları isimli yazımızda mevcut. Uygulamayı telefonunu indirdikten sonra aşağıdaki yörüngeleri uygulayarak telefondan slayt yapabilirsiniz.

Akıllı telefonlarda slayt hazırlamak için belli başlı programlar bulunuyor. Bunlardan en çok kullanılanı ve ücretsiz olanı WPS Office+ PDF programını kullanarak telefonda nasıl slayt hazırlanacağına bakalım.

İlk olarak uygulamayı açtığınızda karşınıza Powerpoint sunum oluşturma ekranı gelecek. Karşınıza gelen bu ekranda en alt kısımda gördüğünüz “+” simgesi yeni sunu dosyası oluşturmanızı sağlayacaktır.

Buradan istediğiniz sayıda slayt sunu sayfası oluşturduktan sonra ilk sunuma tıklayarak içeriğinizi oluşturmaya başlıyorsunuz. Bu bölümde tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi başlık ve içerik bölümü yer alıyor. Sunumun içerisinde bu bölümleri doldurabiliyorsunuz. İsterseniz bölümlerin yanında sınır çizgilerini kullanarak yazı kutucuklarının boyutunu değiştirebiliyorsunuz.

Eğer sunumları renklendirmek ya da biçim değişikliği yapmak isterseniz bu durumda da yapmanız gereken değişiklik yapmak istediğiniz sunuma basıp üst sekmeden “Quickstyle” seçeneğini seçip ardından tasarım ayarlarını yapıyorsunuz. Bu alan sadece sunu içerisinde seçtiğiniz yazı kutucuklarının ayarlarının yapılmasını sağlıyor. Tüm sunum ayarları içinse en üst sekmede yer alan düzenle araçlarını kullanabiliyorsunuz.

Telefonda slayt hazırlamak için sunum içeriklerinizi de doldurduktan sonra kayıt etmeniz durumunda sunumuzun hazır hale geliyor.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.