Telefonların Şarjı Nasıl Daha Uzun Gider

0

Telefonların Şarjı Nasıl Daha Uzun Gider?

Akıllı telefonların en çok önem verilen noktalarından biri şarj süresi. Telefonların özellikleri ne kadar üstün olursa olsun, kullanıcılar için pil dayanma süreleri standartların altında olan akıllı telefonlar tercih edilmiyor. Haliyle akıllı telefonlar için önemli kriterlerden biri haline gelen şarj süresi aynı zamanda en çok araştırılan konulardan da biri olarak biliniyor. Telefonların Şarjı nasıl daha uzun gider? Telefonların şarj sürelerini uzatmak için denenecek yöntemler nelerdir? Tüm bu soruların cevapları internet dünyasının da en çok aranan başlıkları arasında yer alıyor. Peki telefonumuzun bataryasını daha iyi kullanarak şarjın dayanma süresini attırabileceğimiz yöntemler neler? Adım adım inceleyelim.

Telefonların Şarjı Nasıl Daha Uzun Gider

Bunun için kullanıcıların deneyebileceği yöntemleri madde madde inceleyelim.

  • Pil süresini daha fazla uzatmak için öncelikle kullanıcıların şarj sistemlerinde değişiklik yapması gerekiyor. İlk olarak telefonlarınızın bataryalarının doğru bir şekilde şarj edilmesini sağlamanız gerekli. Bu şekilde hem pil ömrü artacak hem de bir süre sonra pillerin çok daha hızlı tükenmesinin önüne geçmiş olacaksınız. Bunun için şarj konusunda ilk dikkat edeceğiniz nokta ise, pillerin tam olarak bitmesini beklemeden %30-40 seviyelerinde telefonları şarj etmek. Zaten birçok markanın %20 değerinin altında şarj uyarısı verdiğini de hatırlatalım. Bu şekilde uzun vadede pil sağlığı korunmuş olacak.
  • Bir diğer madde ise ekran parlaklığının otomatik moda getirilmesi. Bu sayede akıllı telefonlarınızın sürekli olarak yüksek parlaklık ayarında kalmasının önüne geçerek hem pilden kazanç sağlamış hem de karanlık ya da aydınlık ortamlarda daha rahat kullanım yapabilirsiniz.
  • Bunların dışında en çok önerilen ise arka plan uygulamalarının tamamen kapatılması. Özellikle Android akıllı telefonlarda arka plan uygulamalarının ciddi derecede pil tüketimi yaptığını ve telefonu ağırlaştırdığını belirtelim.
  • Ek olarak telefonunuzun çalma esnasında tercihlerini de değiştirerek pil tasarrufu sağlayabilirsiniz. Özellikle titreşim özelliğini kapatmanız ciddi bir pil tasarrufu sağlayacaktır.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.