Telefonum Şarjdayken Şarj Azalıyor Sorunu

0

Telefonum Şarjdayken Şarj Azalıyor Sorunu

Çok sık olmasa da böyle sorunlarla karşılaşmak mümkündür. Kullanılan cep telefonun markası ve kalitesinin önemli olduğu kadar şarj aletinin de aynı kalitede olması önemlidir. Genelde yan sanayi denilen şarj aletlerinin kullanımında elektriği telefona iletmez. Ya da daha kötü sonuçlar yaşanabilir.

Telefonum Şarjdayken Şarj Azalıyor Sorunu

Bütün bunların yaşanmaması için telefonum şarjdayken şarj azalıyor çözüm safhasında ise telefon şarja takılı ise kesinlikle oynamaması gerekir. Bu durum olan şarjın daha da düşmesine neden olur. Elektrik prizlerin kontrol edilmesi gerekir. Telefon arka plan uygulamaların tamamen kapalı olması şarjın iyi bir şekilde dolması için önemlidir. Bütün bu dikkat edilmesi gereken yapıldıktan sonra telefonum şarjdayken şarj azalıyor çözüm olabilecek diğer öneri telefon bataryasını değiştirmek olacaktır.

Şarj Aletinin Önemi

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiği günden beri kullanılan telefon kadar şarj aletinin de önemli olduğu bilinir. Telefonu kullanmak için bunlara ihtiyaç duyulur. Hem kullanıcı sağlığı için hem de batarya sağlığı için şarj aletinin kaliteli olması önemlidir. Orjinal şarj aleti kullanmak gerekir. Yan sanayi şarj aleti kullanımlarında istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir.

Şarj Ve Batarya Kullanımı

Şarja takılan telefonlar çoğu kez dolmadan çıkarılabiliyor. Yapılan bu yanlış telefon bataryasının çok çabuk bozulmasına neden olur. Telefon şarjdayken konuşmak telefonun olduğundan daha ısınmasına neden olur. Buda şarjın tamamen bitmesini sağlar. Uzun ömürlü kullanmak için şarj ve bataryanın bir bütün olduğunu unutmamak gerekir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.