Televizyonda Netflix Nasıl Açılır?

0

Televizyonda Netflix nasıl açılır? Eğer bu soruyu merak ediyorsanız kısaca sizlere açıklayalım. Netflix’i televizyonda izleyebilmek için izlemeniz gereken birkaç farklı yol vardır. İşte bu alternatif yollar;

Televizyonda Netflix Nasıl Açılır?

  • Akıllı Televizyonunuzda Netflix Uygulaması Yer Alıyorsa

Akıllı televizyonunuzda hali hazırda kurulu bir şekilde gelmiş bir Netflix uygulaması yer alıyorsa işiniz oldukça kolay. Kumandanız veya uygulamaların listelendiği ekranda bir Netflix butonu görüyorsanız buna basarak, hesabınıza giriş yapmanız yeterli. Daha sonrasında beğendiğiniz tüm içerikler karşınıza çıkacak, size yalnızca izlemenin keyfine varmak kalacak.

  • Televizyonunuzda Netflix Uygulaması Bulunmuyorsa

Eğer, cihazınızın uygulamalar ekranında Netflix uygulaması görüntülenmiyor ise uygulama mağazasını ziyaret ederek burada Netflix aramasını yapmanız gerekiyor. Mağazada uygulamanın bulunması halinde onu indirerek kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında uygulamayı açarak hesabınızı giriş yapabilir ve beğendiğiniz içerikleri izlemeye başlayabilirsiniz.

  • İlk 2 Madde Benim İçin Geçerli Değil Diyorsanız

Eğer televizyonunuz Netflix uygulamasını desteklemiyor ise yapabileceğiniz alternatif yöntemler ise şunlardır; Chromecast veya Apple TV cihazınız bulunuyorsa bunlar sayesinde rahatlıkla Netflix izleme keyfine varabilirsiniz. Ayrıca Xbox 360 veya Ps3 ve üzeri bir model oyun konsoluna sahipseniz bu cihazlarda Netflix’i destekliyor olup bunlar üzerinden de beğendiğiniz içeriklere rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Eğer tüm bu cihazlara sahip değilseniz yapabileceğiniz tek yöntem ise yeni bir Akıllı Televizyon almak ya da bilgisayarınızı HDMI kablosu aracılığıyla televizyona bağlayarak, bilgisayar ekranını akıllı televizyonunuza yansıtma yöntemiyle izlemek.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.