Tik İşareti Nasıl Yapılır ? Tik İşareti Emoji

0

Tik İşareti Nasıl Yapılır ? Tik İşareti Emoji

İşaretler yazma dilinde çok önemli.Tik işareti de özellikle sunum hazırlarken çok önemli hale geliyor.Peki tik işareti klavyeden nasıl yapılır? Tik işareti yapınca farklı karakter çıkıyor nasıl çözebilirim? Özellikle eski sitemlerde geçen kodları klavyede yazdığımızda işaretler çıkmıyor.Şimdi size tik işareti yapmanın kesin çözüm sunacağız.Konuyu incelerken telefonda tik işareti nasıl yapılır? Tik işareti emoji kopyalama ve bilgisayarda tik işareti yapmak ? Ayrı ayrı anlatacağız.Hazırsak yazımıza geçelim.

Tik İşareti Nasıl Yapılır ?

Bilgisayardan Tik İşareti Yapma

Bilgisayardan tik işareti yapmak için belli tuş kombinasyonları mevcut ama bunlar maalesef her sistemde işe yaramıyor.O yüzden size tam çözüm sunacağız.Şimdi sırasıyla :

  • Başlat > ara kısmından
  • Karakter Eşlem yazıp karakter eşlem uygulamasını açıyoruz.

tik işareti nasıl yapılır

  • Ardından uygulamada “Yazı Tipi” seçeneğini “Wingdings” yapıyoruz.Sağ altta tik işareti zaten gözükecek ama göremiyorsanız “aranan” kısmına karakterin kodu olan “0xFC” yazabilirsiniz.Yazdıktan sonra direkt olarak tik işaretini bulacak.Seç butonuna tıklayıp ardından kopyala diyoruz ve istediğimiz yerde kullanıyoruz.

tik işareti nasıl yapılır

Telefonda Tik İşareti Nasıl Yapılır

Tik işareti yapmak bilgisayarda tamam ama ya telefonda? Telefonda tik işareti yapmak telefondan telefona değiştiği için biz size direkt kopyala yapıştır yöntemini öneriyoruz.Eğer tik işaretini kopyalamak istiyorsanız buradan ” ✔ ” kopyalayabilirsiniz.

Tik İşareti Emoji ✔ Kopyalama

Tik işareti emoji kopyalama için yine buradan faydalanabilirsiniz. ” ✔ “

Eğer klavyede diğer özel işaretleri yapmak istiyorsanız yine “karakter eşlem” uygulamasından yararlanabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.