TL İşareti Nasıl Yapılır ? Klavyeden TL İşareti Yapma – TL(₺) Simgesi

0

TL İşareti Nasıl Yapılır ? Klavyeden TL İşareti Yapma – TL(₺) Simgesi

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda TL(₺) işaretinin klavyeden nasıl yapılacağından bahsedeceğiz.Umarım faydalı olur.

TL simgesi olarak kabul edilen ₺ işaretinin dijital ortamlagÜrın yaygınlaşmasıyla simgesel görünümü iyi popülerleşmiştir.Peki bilgisayarımızda veya telefonlarımızda TL işareti nasıl yapılır? Hemen cevaba geçiyorum.

TL İşareti Nasıl Yapılır ? Klavyeden TL İşareti Yapma

Güncellemelerden sonra hatta yeni çıkan bilgisayar veya klavyelerde T tuşunun üstünde ” ₺ ” simgesini görmek artık mümkün.Peki TL işareti nasıl yapılır ?

Eğer Windows işletim sistemli bilgisayar kullanıyorsanız klavyeden ” alt gr + T ” tuşuna basarak ₺ işaretini yapabilirsiniz.

Eğer Mac bilgisayar kullanıyorsanız ” alt option + T ” tuşlarına basarak yine ₺ simgesini ekrana yazdırabilirsiniz.

Dediğiniz tuşlara bastım ama TL simgesini ekrana yazdıramadım diyorsanız gerekli yazı tipini Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası resmi sitesinden bu linke tıklayarak tl simgeli yazı tipini ( tl simgeli fontu) bilgisayara kurabilirsiniz.

Bunların yanı sıra Android ve Ios telefonlarda da TL simgesini kullanabilirsiniz.Nasıl mı ? Yukarıda verdiğimiz kurulum linkine tıklayarak telefonlara kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Word üzerinde yazı yazıyor ve sürekli işaretle uğraşmak istemiyorsanız Office Word programından simge ekleyerek TL karşılığına ₺ simgesini eklerseniz her TL yazdığınız simge otomatik olarak gelecektir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.