Tuğla Duvar Dekorasyon Örnekleri 2021

0

Eskinin boyasız ve sıvasız tuğla duvarları günümüz modern iç mekan stillerinin vazgeçilmez bir unsuru haline geldiler. Tuğla duvarlar hem son derece estetik bir görünüm sunarken, aynı zamanda sıcak ve samimi bir hava sağlıyor. Yazımızın devamında yaşam alanlarınız için size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden şık ve modern tuğla duvar dekorasyon örnekleri derledik.

Tuğla Duvar Dekorasyon Örnekleri 2021

Tuğla duvar dekorasyon fikirleri 2021
Tuğla duvar dekorasyon fikirleri 2021

Yaşam alanlarında doğal ve estetik görünümü ile son yıllarda kullanımı giderek popülerleşen tuğla duvar dekorasyon fikirleri, dekorasyonda sıcak ve doğal tarzlardan hoşlananlar için şık bir kaplama seçeneği. Tuğla duvarlar günümüzde neredeyse tüm yaşam alanlarına rahatça uygulanabiliyor. Oturma odasından, banyoya kadar her tarz yaşam alanı için farklı renk ve boyut seçeneklerine sahipler.

Yatak odası tuğla duvar dekorasyonu
Yatak odası tuğla duvar dekorasyonu

Tuğla duvarların dekorasyona kattığı en önemli avantaj ise hiç şüphe yok ki mekanda ortaya çıkan samimi, sıcak bir tarz. Özellikle eskitme tuğlalar, mekanda yaşanmışlık hissi yaratıyor ve çok doğal bir görünüm ortaya çıkıyor. Tuğla duvar dekorasyonu günümüzde daha çok modern iç mekan stilleri için tercih ediliyor. Endüstriyel ve loft gibi etkileyici dekorasyon tarzlarının göze ilk çarpan unsurları olarak tanımlayabiliriz.

Modern tuğla duvar dekorasyon örnekleri 2021
Modern tuğla duvar dekorasyon örnekleri 2021

Tuğla duvar dekorasyonu ve detaylar

Evinizde bu şık ve modern görünümü denemek istiyorsanız önünüzde bir çok farklı seçenek bulunuyor. İlk olarak tuğlanın doğal ve sıcak etkisinden yararlanmak için tuğla desenli dekoratif duvar kağıtları tercih edilebilir. Tabi ki bu en basit ve zahmetsiz seçenektir. Gerçek tuğla hissini bir yere kadar sağlayabileceği için diğer bir seçenek olan hazır duvar kaplamaları kullanmayı düşünebilirsiniz.

Tuğla duvar dekorasyonu ve renk seçenekleri
Tuğla duvar dekorasyonu ve renk seçenekleri

Bir çok yapı markette artık hazır duvar kaplamaları rahatça bulunabiliyor. Belli ölçülere sahip bu hazır kaplama malzemeleri arasında özellikle eskitme tuğla görünümlü modeller oldukça ilgi görüyor. Bu dekoratif duvar kaplamaları montaj açısından da büyük kolaylık sağlıyor. Bir gün içinde hazır duvar panelleri kullanarak evinizin tüm duvarlarını baştan sona değiştirebilmeniz mümkün.

Tuğla duvar dekorasyonu ve renk paletleri

Modern oturma odası dekorasyonu
Modern oturma odası dekorasyonu

Tuğla duvar dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta mekanda doğru renk paletleri tercih etmektir. Çoğu zaman tuğla rengi yanında hangi renklerin kullanılacağı konusunda soru işaretleri oluşabilir. Bu noktada hiç risk almadan şık tuğla duvarlara sahip olmak için beyaz tonlarda eskitme tuğla kaplamalar tercih edilebilir.

Endüstriyel tarz salon dekorasyonu
Endüstriyel tarz salon dekorasyonu

Beyaz ve açık tonlarda tuğla duvar kaplamaları daha çok küçük ve dar yaşam alanları için tercih edilmelidir. Bu şekilde hem tuğlanın şık görünümünden, hemde açık renklerin sağlayacağı ferah ve aydınlık etkiden yararlanabilirsiniz.

Fakat farklı renklere sahip tuğla kaplamalar her zaman orijinal tuğla görünümü kadar doğal ve samimi bir görünüm ortaya çıkarmayabilir. Hiç riske girmemek adına bu noktada sadece tek bir duvar belirleyebilir ve bu duvarı mekanın odak noktası yapmayı düşünebilirsiniz.

Tuğla duvar dekorasyon fikirleri

Loft tarzı salon dekorasyonu
Loft tarzı salon dekorasyonu

Tuğla duvarları kullanmak için bir çok farklı neden var elbette, modern ve estetik görünüm, doğal ve sıcak bir atmosfer ve asla modasının geçmeyeceği gerçeği gibi.. Diğer sağladığı avantaj ise ister, ahşap, ister cam yada metal her türlü malzeme ile rahatça uyum sağlayabiliyor olmasıdır. Bu noktada hem klasik tarz hemde modern tarzlardan hoşlananlar için tuğla duvar dekorasyonu kullanışlı ve doğru bir seçenektir.

Etkileyici tuğla duvar dekorasyonu
Etkileyici tuğla duvar dekorasyonu

Tuğla duvarlarla kaplı bir iç mekanda karanlık ve sıkıcı bir hava ile karşılaşmamak için zemin ve eşya seçimlerinde açık renk tonlarına yönelmek akıllıca olacaktır. Bu şekilde mekan her zaman doğal ve şık bir görsele sahip olacaktır. Zemin kaplamalarında, mobilya ve aksesuar seçimlerinizde açık renkler kullanarak iç mekanda daha ferah ve aydınlık bir atmosfer ortaya çıkarabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.