Turkuaz Rengi Duvar Kağıdı Modelleri 2021

0

Turkuaz rengi duvar kağıtları evlerinde çağdaş ve ferah bir dekorasyon stili arayanlar için ideal bir renk seçeneği. Üstelik hem modern, hemde klasik dekorasyon tarzları için kullanılabilir bir renktir. Yazımızda evinizde yaz kış ferah sahil havasını hissedebileceğiniz birbirinden şık ve dekoratif 2021 turkuaz rengi duvar kağıdı modelleri size ilham verebilir.

Turkuaz Rengi Duvar Kağıdı Modelleri

Turkuaz rengi duvar kağıdı modelleri 2021
Turkuaz rengi duvar kağıdı modelleri 2021

Duvar kağıtları günümüz iç mekan dekorasyonları için vazgeçilmez bir kaplama seçeneği. Farklı renk ve desen seçeneklerine sahip olmasının dışında dekoratif duvar kağıtları her tarza ve zevke hitap edebiliyor. Diğer yandan canlı bir renge ve desenlere sahip çekici bir duvar kağıdı modeli ile herhangi bir yaşam alanında zahmetsizce duvarları odak noktasına çevirebilirsiniz.

Turkuaz Rengi Duvar Kağıtları

Turkuaz duvar kağıtları 2021
Turkuaz duvar kağıtları 2021

İç mekan dekorasyon renkleri arasında sahil evlerinin vazgeçilmez rengi olan Turkuaz rengi, evlerinde ferah ve rahatlatıcı bir atmosfer arayanlar için vazgeçilmez bir renktir. Canlı ve dikkat çekici bir renk olduğundan Turkuaz rengi, yanında onu dengeleyecek renk tonları ile birlikte kullanılmalıdır.

Turkuaz duvar dekorasyonu
Turkuaz duvar dekorasyonu

Soğuk renkler grubunda yer almasından dolayı küçük yaşam alanları içinde oldukça ideal bir renktir. Çünkü bu tarz küçük alanları olduğundan daha geniş gösterebilen bir renktir. Fakat iç mekan dekorasyonu için yoğun turkuaz kullanımı dikkat dağınıklığı yaratabileceği için, mümkün olduğunca dengeli kullanılmalıdır.

Turkuaz rengi duvar dekorasyonu

Modern turkuaz duvar kağıtları 2021
Modern turkuaz duvar kağıtları 2021

Turkuaz soğuk renk paletinde yer alan bir renk, fakat aynı zamanda baskın ve dikkat çekici bir renktir. Dolayısı ile bu rengi nerede ve nasıl kullanacağınız konusunda biraz daha hassas davranmalısınız. Söz konusu duvar dekorasyonu olunca turkuaz rengi duvar kağıdı modelleri kullanmak kulağa biraz riskli bir fikir gibi gelebilir. Fakat bu işi risk almadan da yapabileceğiniz birbirinden şık dekorasyon fikirleri yazımızın devamında sizleri bekliyor.

Turkuaz duvar kağıtları ve renk önerileri

Zari turkuaz rengi duvar kağıtları 2021
Zari turkuaz rengi duvar kağıtları 2021

Evinizin duvarlarını komple turkuaz rengi bir duvar boyası yada duvar kağıdı ile kaplamak riskli bir seçim olabilir. Baskın bir renk olduğundan bahsetmiştik, dört duvarın Turkuaz ile kaplanması mekanda yorucu bir atmosferin oluşmasını sağlayabilir. Bu noktada tüm duvarları kaplamak yerine, mekanda öne çıkartmak istediğiniz tek bir duvar belirleyerek odak noktası haline getirmeyi düşünebilirsiniz.

Turkuaz duvar kağıdı modelleri 2021
Turkuaz duvar kağıdı modelleri 2021

Tek bir duvarda turkuaz rengi duvar kağıdı modelleri arasından tarzınıza ve evinizin dekorasyon stiline uygun bir ton ve desene sahip tasarımı kullanmayı düşünebilirsiniz. Bu şekilde hiç riske girmeden zahmetsizce şık bir iç mekan stiline sahip olabilirsiniz. Bu noktada duvar kağıdı seçiminizi evinizin dekorasyon tarzına göre seçmeniz önemli. Klasik yada modern, seçtiğiniz tasarım mekanın kalanı ile renk, desen ve doku açısından uyum sağlamalıdır.

Turkuaz rengine uyumlu renkler

Çiçek desenli turkuaz duvar kağıdı 2021
Çiçek desenli turkuaz duvar kağıdı 2021

Turkuaz yanında kullanabileceğiniz en risksiz ve garanti seçenek beyazdır. Turkuaz rengi bir duvar dekorasyonu düşünüyorsanız mekanın kalanı için beyaz ve diğer açık renkleri öne çıkarabilirsiniz. Bu şekilde hem daha dengeli hemde daha ferah, rahatlatıcı bir görünüm elde edersiniz.

Turkuaz rengi duvar kağıdı modelleri
Turkuaz rengi duvar kağıdı modelleri

Beyaz dışında Turkuaz rengine uyumlu renkler arasında krem rengi geliyor. Krem rengi iç mekanda, perde, halı ve diğer tekstil ürünleri için şık bir renk seçeneği. Açık gri tonları, fildişi rengi gibi nötr renkler yine turkuaz ile uyumlu renkler arasında yer alıyor. Bu renkler ile turkuaz renginin baskın etkisini dengeleyebilirsiniz. Aynı zamanda mobilya renk seçimlerinizi yaparken sıraladığımız bu renkleri tercih edebilirsiniz.

Aksesuar seçimlerinizde mekana enerji ve hareket katacak pembe, yeşil tonları yada vişne gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer turkuaz rengi ile lüks bir iç mekan stili düşünüyorsanız altın rengi aksesuarları mutlaka incelemenizi öneriyoruz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.