Twitch İçin Kamera Önerisi – Twitch Yayın Kamerası

0

Twitch İçin Kamera Önerisi – Twitch Yayın Kamerası

Son zamanlarda ülkemizde popülerliği iyice artmış durumda olan Twitch platformu hakkında yüzlerce soru soruluyor.Özellikle yayıncı olmak isteyen arkadaşlar tarafından Twitch yayını nasıl yapılır ? Twitch İçin Kamera Önerisi veya Twitch Yayın Kamerası araştırması yapar mısınız ? Diye sorular geliyor.Bizde bu sorulara dayanamadık ve sizin için Twitch yayıncıların tercih ettiği ve Twitch için yetebilecek kamera önerilerini sıraladık.Umarız faydalı olur.Hazırsak Twitch için kamera önerilerine geçelim.

Twitch İçin Kamera Önerisi

Logitech C922 Pro Stream

Logitech ‘in kendi resmi web sitesinde de “oyun akış kamerası” olarak geçen bu kamera Twitch yayıncıları için tercih edilen bir kamera.Kameranın özelliklerinden biraz bahsedecek olursak 30 Fps için > Full 1080p , 60Fps için > yüksek hızlı 720 HD kalitelerinden birini seçip 78 derecelik görüş açısı ile yayınızı yapabilirsiniz.Şimdilik bu kamera güven veriyor gibi duruyor ve herhangi bir ses düşmesi olmadan otomatik odaklama ile kaliteli yayın yapma imkanı sunuyor.

Logitech markasının kendi resmi internet sitesinde de bahsettiği gibi “yüksek çözünürlük yayın akışı ve görüntülü aramalar için” olan kamera.Bu kameranın da özelliklerinden bahsedecek Video çözünürlüğü 4k olan bir kamera.Yayın içinde 60 Fps için > 1080p yayın akışına izin veriyor(Fakat Usb 2.0 kullanıyorsanız 30Fps için > 1080p ile sınırlı).Yayın akışı için özel olarak optimize edilen kamera açı olarak da ayarlanabilir olarak 65 veya 78 dereceli seçenekleri mevcut.

Diğer kameralara nazran daha başlangıç seviyesi ve daha basit bir kamera.Maximum çözünürlük 30Fps için > 720p.Monitörünüzün üstüne sabitlenme özelliği olan bir tasarıma sahip.Loş bir ortamda performansının kötü olduğu söylenmiyor.Denemek faydalı olabilir.

Kameraları karşılaştırırsak ilk olarak orta seviye çok tercih edilen bir Twitch kamerası ile başladık ardından daha profesyonel bir kamera söyledik.Son olarak da bütçeye uygun başlangıç seviyesi bir kamera ile önerilerimizi tamamladık.Twitch için kamera önerileri olarak bu kameralardan daha iyi veya daha f/p’si iyi kamera olabilir onları yorumlarda belirtmenizde fayda olur.Ayrıca kameraların özelliklerinin tam detayları için Logitech’in resmi sitesine göz atabilir daha çok ve tam bilgiye ulaşabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.