Twitter’da Nasıl Fenomen Olunur – Twitter’da Popüler Olmak

0

Twitter’da Nasıl Fenomen Olunur – Twitter’da Popüler Olmak

Herkese merhaba arkadaşlar bu yazımızda Twitter’da Nasıl Fenomen Olunur ? Twitter’da Nasıl Fenomen Olunur? Twitter’da Nasıl Fenomen Olabilirim ? Twitter’da Nasıl Popüler Olunur ? Twitter’da Organik Takipçi Nasıl Kasılır? Bu başlıkları adım adım inceleyeceğiz.

Twitter’da Nasıl Fenomen Olunur

1-) Kitlenizi ve Konunuzu İyi Belirleyin

Edinmek istediğiniz takipçi kitlesini belirleyin örneğin marka danışmanısınız bununla ilgili tweetler atıp daha çok markaların gözünde bilirkişi veya fenomen olmak isteyebilirsiniz.Ama ben her kesimden kitle edinmen gündelik olarak tweet atmak istiyorum derseniz her konuda tweet atıp takipçi elde edebilirsiniz.Bunları kişisel hesap olarak , parodi hesap veya kendi karakterlerinizi yaratarak yapabilirsiniz.Her konuda tweet atıp Twitter’da takipçi kasma yöntemlerini aşağıdaki başlıkları okuyarak öğrenebilirsiniz.

2-) Tweet’de Güncellik ve Özgünlük

Profiliniz hazır ne hakkında yazmak istediğinizi iyi belirlediniz.Sıra geldi tweetlemeye.Twitter’da fenomen olmanın en can alıcısı noktası zaten tweet konusu.Sabit konu belirleyen arkadaşlar bu konuda daha rahat sınırları belli o profil sınırları içerisinde tweetler atıp kitlenin nabzını ölçebilir ama her konuda tweet atan arkadaşlar burayı iyi okuyun , öncelikle tweet saatleriniz ile tweet konularınız arasındaki bağlantıyı unutmayın örneğin gece saatlerinde melankoli tripler daha çok etkileşim alır 🙂 Bu kısmı da hallettikten sonra tweetlerinizi analiz edin takipçileriniz en çok hangi tweetlerinize etkileşim verdiyse o konu hakkında farklı tweetler atıp etkileşiminizi ayakta tutun.Tweet atma konusunda kafanızda bir şeyler oluşmuştur artık sıra geldi güncelliye veya sürekliliğe her mutlaka tweet atın 2 gün tweet atıp aylar sonra yazmayın profilinizi güncel tutun.Tweet içinde görsel kullanmak etkileşimi artırır çünkü dikkat çeker.Son olarak kesinlikle tweet çalmayın.

3-)Kendi Çevrenizi Oluşturun

Belli bir süre sonra sizin de severek takip ettiğiniz fenomen olmasa da hatrı sayılır takipçi sayılarına ulaşan hesaplarla iletişim kurun birbirinize destek verin.Örneğin cuma günü rt günüdür genellikle aşırıya kaçmadan birbirinizin iyi tweetlerini rtleyin.Kısacası etkileşimlerinizi bölüşün.Sevdiğiniz tweetlere etkileşim vermekten kaçınmayın.

4-RT Hesabı Edinme ve RT Grupları

Bu eski bir yöntem ama hala kullanan arkadaşlar var.Kendinize karşılıklı takip ile takipçi kasabileceğiniz bir rt hesabı oluşturun.Bu hesap min 5-10 k takipçiye ulaştığında kendi tweetlerinizi bu hesaptan rt’leyin.Takipçi seviyenize uygun RT grupları mevcut bunları bulup rt gruplarına hesabınıza dahil edebilirsiniz.Böylelikle örnek veriyorum x kişisinin 10k takipçiye sahip rt hesabı var sizinde 10k takipçiye sahip rt hesabınız var totalde 20k takipçiye tweet görüntüleme şansı doğuyor.Böylece daha büyük kitlelere ulaşmanız mümkün.

5-)Hashtag ve Gündem Kullanımı

Tweetlerinizin daha çok görünme almasını sağlayan bir diğer faktörde Hashtag kullanımıdır.Gündemdeki hashtagleri tweetinizi bozmayacak şekilde tweetinize gömün burda önemli olan nokta tweetinizle hashtag alakasız olmasın.Diğer konuya gelecek olursak gündemi takip edin örneğin herkes dünya kupasında yaşanan komik bir olayı konuşurken siz gidip aşk tweeti atmayın 🙂

6-)Takipçi Hilesi Yapmayın

Takipçi hilesi , hileyle Twitter’da takipçi kasma gibi uygulamara yönelmeyin.Hem hesabınıza zarar verebilir hemde 2-3 takipçi gelse de sıfır etkileşim vereceği için daha kötü bir profil görünümüne yol açar.Bu nedenle siz siz olun organik size kendiliğinden gelen takipçi peşinde olun.

7-)Diğer Sosyal Mecralarda da Bulunun

İnstagram , Snapchat , Blogger gibi diğer sosyal mecralarda da hesbınız olsun en az ikisini aktif olarak kullanın.Twitter profiliniz takipçi sayısı almaya başladıktan sonra kişisel web sitesi de edinebilirsiniz.Eğer kişisel web sitesi hakkında bilgi almak istiyorsanız iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Genel olarak 7 Altın kuralı Twitter’da nasıl fenomen olarabilirim? diye soranlara sunduk.Umarım sizde istediğiniz seviyede takipçiye ulaşır ve Twitter’da popüler olursunuz.

 


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.