Ucuz Avrupa Turu Nasıl Yapılır

Ucuz Avrupa Turu Nasıl Yapılır? Avrupa’ya nasıl ucuza seyahat edilir? Ucuza Avrupa Rotası Belirleme

Kur artış gösteriyorken hayallerinden vazgeçmek istemeyenler bu yazıyı dikkatlice okumaya başlayabilirler. Küçük tüyolarla Avrupa seyahatinizi çok büyük paralar harcamadan gerçekleştirmenin bir yolu var. Tabi şansınız da önemli bu konuda ama en azından sizlere bir yol göstermek açısından başlıyoruz anlatmaya.

Ucuz Avrupa Turu Nasıl Yapılır?

Türkiye’den Avrupa ülkelerine biletler şanslı gününüzde olup aşırı bir indirim yakalayamadığınız sürece çok pahalı oluyor. Bunun için biraz dolanmalı ama etkili bir güzergah var. Bulgaristan Sofia’ya (Bulgaristan vizeli bir ülke olsa da korkmayın Schengen Vizesi size Bulgaristan üzerinden geçiş hakkı tanıyor ama siz giderken tekrar bakın) ucuza otobüs bileti alıp oradan Avrupa’nın hemen hemen her yerine otobüs, tren veya uçak biletlerini çok ucuza bulabilirsiniz. Genellikle 1buçuk-2 ay sonrasına baktığınızda 10euro’ya bile bilet bulma ihtimaliniz çok yüksek. Bunun nedeni yurtdışında ülkeler arası otobüs seferlerinin çok yaygın olması. Dikkat etmeniz gereken nokta aldığınız biletin varış noktası. Çünkü eğer şehir merkezine çok uzak noktalardaki duraklarda duruyorsa şehir merkezine ulaşmak için daha fazla para bile ödeyebilirsiniz. Bunun için iyi bir araştırma şart.

Avrupa ülkelerinde metro hatları çok gelişmiş olduğundan kesinlikle metro hatlarının haritasını yanınızda bulundurun ve şehir içi ulaşımlarda metroları kullanın. En fazla 1-2 euro arasında bilet alabilirsiniz.

Bu dediğim yol rotasını çizmeden önce tabiki İstanbul Sabiha Gökçen’den direkt uçuşları kontrol edin. Başta dediğim gibi belki şanslı gününüzdesinizdir.


Bu yazı 2018’de yazılmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here