Üniversite Kaydı Nasıl Silinir ?

2

Merhabalar, bu yazımızda Üniversite kaydı nasıl silinir ? aşamalarından bahsedeceğiz.Umarız faydalı olur.

Üniversite Kaydı Nasıl Silinir ?

Öncelikle üniversiteden iki şekilde kayıt silinir :

1.Kendi İsteği İle

2.Disiplin Kurulu Kararı İle

Disiplin Kurulu kararı gayet açıktır okul kurallarına aykırı davranışlarda okuldan uzaklaştırılırsınız. Biz bu yazımızda ağırlıklı olarak kendi isteği ile kayıt sildirmek isteyenlere aşamaları göstereceğiz.

  • Öğrencinin Kendi İsteği Üzeri Kayıt Sildirmesi :

Bunun için önemli bir hatırlatma yapmak istiyorum eğer ! askerlik yaşınız gelmişse ! ve okuduğunuz üniversiteden kayıt sildirip başka üniversiteye kayıt olacaksanız kaydı sildirmeden önce askerlik şubesinden “Askerlik ile ilişiği yoktur” belgesini almalısınız çünkü yeni üniversiteniz kayıt aşamasında bu belgeyi isteyebilir almamanız durumunda üniversiteden kayıt sildirdiğiniz için sorun çıkabilir.

Bunun dışında aşamalar şu şekilde :

*Kayıt sildirmek üzere bir dilekçe yazarak öğrenci işlerine gidiniz.

*Öğrenci işleri size ilişik kesme formu doldurtacak bu formda bölümünüz vb soruları vardır.

*Ardından bu formu formda istenilen üniversitenin birimlerine imzalatmanız istenecek (kütaphane,sağlık dairesi gibi)

Üniversite Kaydı Nasıl Silinir?
Üniversite Kaydı Nasıl Silinir?

*Birim imzalarından sonra bu formu danışman hocanız, bölüm başkanınız ve bölüm dekanınıza da imzalatmanız gerekiyor.(Bazı okullarda danışman ve bölüm başkanı yeterli oluyor öğrenci işleri kendi dekanlığına yollayabiliyor)

*Form tamamlanınca öğrenci işlerine tekrar gidiliyor öğrenci kartınız ve formu vererek ve lise diplomanız, traskriptinizi alarak çıkışını alıyorsunuz.

Önemli Uyarı ! :

Eğer okulunuz yaşadığınız yere uzaksa veya belli bir tarihten önce bunu yapmanız gerekiyorsa kesinlikle işinizi son güne bırakmayın çünkü hem imza aşamalarında hocalarınız okulda olmayabilir hemde çıkışı aldıktan sonra kayıt silme işleminiz bazen bir hafta bile sürebilir.

Bu bilgiler okullara göre ufak tefek değişiklikler göstebilir ama genel olarak aynıdır.Üniversite kaydı nasıl silinir ? Adlı yazımızı okuyup hala sormak istediğiniz sorular varsa yorum kısmına yazarak bizlere sorabilirsiniz.

 

 


2 YORUMLAR

  1. Hocam tesekkur ederim çok güzel anlatmissiniz da kafami bişey karıştırdı ben uniye kayıt oldugumda diplomamida götürdüm fakat almadilar benim diplomami 1 sene okudum ama diplomam hala bende suan bir sorun çıkarmı kafam karıştı

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.