Verimli Ders Çalışmak İçin Tavsiyeler

0

Verimli Ders Çalışmak İçin Tavsiyeler

Verimli Ders Çalışmak

Ders çalışırken nelere dikkat etmeliyiz

Öğrencilerin en çok şikayet ettiği konuların başında ders çalışırken konsantrasyon eksiliği gelmektedir. Özellikle ders çalışmaya başladığımız sırada dikkatimizi vermemek o zaman dilimi içerisinde dersten verim almamıza neden olmaktadır. Bu yüzden sizlerde uzman görüşlerini dikkate alarak bu konuda daha verimli ders çalışma taktiklerine sahip olmuş olacaksınız.

Verimlik ders çalışmak için oda nasıl olmalı ? Ders Çalışma Ortamı Önemi

Ders çalışırken en dikkat edilmesi gereken konuların başında çalıştığınız ortamın sesiz olması gelmelidir.Verimli ders çalışmak için bu çok önemlidir. Özellikle burada ders çalışacak olan kişilerin sessiz bir ortamda ders çalışmaları daha çok verim almalarına neden olacağından dolayı bu konuyu ilk sıraya almak daha sağlıklı olacaktır. sessiz bir ortam dışında çalıştığınız alanın özellikle havalandırılmış olması, aydınlık olması ve aynı zamanda derli toplu bir görüntü içerisinde bulunması uzmanlar tarafından sıklıkla önerilmektedir. Bu yüzden sizlerde bu denilen özellikleri yaparak konsantre bir şekilde ders çalışmanın ilk adımını atma şansını bulmuş olacaksınız.

Bu kriterler dışında aynı zaman kişinin ders çalışmaya kendisinin motive olduğundan emin olmasından sonra derse oturması önerilmektedir. Özellikle günümüzde sosyal medya benzeri uygulamaların giderek artmasından sonra ders çalışacak olan kişilerin cep telefonlarından veya tabletlerinden uzak durması da bu konuda son derece önemlidir. Bu yüzden ders çalışmaya başlamadan önce cep telefonlarından gelen bildirimleri veya aramaları engellemek ya da kapatmak verimli ders çalışmanın ikinci adımı olarak karşımıza çıkacaktır.

Son olarak ise dikkat etmeniz gereken konu ise ders çalışmayı sevdiğiniz ortamda dersinizi çalışmak olacaktır. bu yüzden ders çalışırken nerede kendinizi rahat hissediyorsanız bu alanda çalışmak o dersten verim almanızı sağlayacaktır. Bu önerileri sizlerde dinleyerek ders çalışma konusunda kendinizi geliştirme fırsatını yakalamış olacaksınız.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.