Vestel Venüs 5000 Teknik Özellikleri

0

Vestel Venüs 5000 teknik özellikleri

Akıllı telefon teknolojinin giderek hız kazandığı günümüzde Vestel firmasının Turkcell kullanıcılarına özel olarak ürettiği Vestel Venüs 5000 hakkında merak ettiğiniz teknik özellikleri sizlere açıklamak istiyoruz.Telefonun fiyatına göre özellikleri üst düzey olarak karşımıza çıkıyor.

Vestel Venüs 5000 özellikleri

Fiyatına göre üst düzey özellikleri bulunan bu telefonun ekran boyutunun 5. İnçlik bir boyutta olması serinin devamı niteliğinde karşımıza çıkıyor. 5 inçlik ekran boyutuna karşılık 720×1280 piksel çözünürlüğe sahip olan bir kalite ile gelen bu telefonda aynı zamanda kullanılan ekran tipinin IPS LCD olduğunu belirtmek istiyoruz.

1.3 GHZ işlemci kapasitesi bulunan bu telefonun Yonga setinde ise bulunan işlemci Snapdragon 210 çip seti ile kullanıcıların hizmetine sunulmuş durumdadır. Adreno 304 grafik işlemcisi bulunan Vestel Venüs 5000 telefonun 2 GB RAM kapasitesi ise yeterli denecek bir seviyede karşımıza çıkmaktadır. 16 GB Depolama alanı bulunmasına rağmen kullanıcılarına SD kart özelliğini sunarak bu konuda hizmet veren telefonun 64 GB dahili hafızaya kadar artan bir kapasitede olması ise telefona değer katan bir diğer özelik olarak dikkat çekiyor.

Vestel Venüs 5000 kamera ve diğer özellikleri

Arka kamerada yine alt seviye telefonların en çok tercih ettiği 8 MP çözünürlükte kamera bulunduran Vestel Venüs 5000 ile özelikle gündüz çekimlerinde başarılı sonuçlar alam fırsatınız bulunuyor. Ön Selfie kamerasında ise 5 MP sunan Vestel Venüs 5000’deön kameradan gündüz çekimleri dışında pek fazla sonuç alamazsanız da fiyatına göre başarılı bir telefon olduğunu belirtmek istiyoruz.

4.5 G desteği ile sunulan bu telefonda kullanılan batarya özelliği ise 2230 mAh kapasitede kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. 4.5G desteğinin CAT 4 özelliği ile kullanıcılarına sunan bu telefondan oldukça başarılı sonuç alabilirsiniz.

İşletim sisteminde de Android 6.0 ile gelen telefonun son güncellemeleri desteklemesi telefonu alacaklara vereceğiz bir diğer müjdeli haber. Özellikleri ve fiyatı bakımından sonra derece başarılı bir telefon olma özelliğini gösteren bu telefonu alarak sizlerde uygun yolla başarılı bir akıllı telefon sahibi olabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.