Vücut Sarkmaları için Bitkisel Çözümler 2021

0

Bugün hemen hemen hepimizin başına gelebilecek olan vücut sarkmaları ile nasıl mücadele edebileceğimizi anlatmaya çalışacağız. Genç – yaşlı, erkek – kadın fark etmeksizin birçoğumuz vücut sarkmaları ile karşılaşabiliriz. Özellikle kilo alma ve kilo kaybı nedeni ile beliren bu sarkmalar kötü bir görüntüye neden olabilmektedir. Bu makalemizde ev ortamında kolaylıkla ve doğal malzemeler kullanarak vücut sarkmaları için bitkisel çözümler neler olabilir onu işlemeye başlayalım.

Vücut Sarkmaları için Bitkisel Çözümler 2021

Vücut Sarkmaları için Bitkisel Çözümler 2021
Vücut Sarkmaları için Bitkisel Çözümler 2021

Diyet Sonrası Sarkma

Zayıflamak için yapamayacağımız şey yoktur. Ancak zayıflamak tek büyük sorun değildir. Hedefimize ulaşmış olabiliriz. Ancak uzman bir elden yardım almadan tek başımıza zayıflayacak olursak yüzde yüz oran ile vücut sarkmalarının baskısı altında olabiliriz.

Ne kadar dikkatli olursak olalım sarkmaları gözlemleyebiliriz. Ama uygun bir spor – egzersiz – diyet programı izlersek bunların sayı ve boyutunu düşürebiliriz. Bu önemli bilgiyi vererek konumuza start verelim istedik.

Sarkma Çeşitleri

Şimdi bir çoğumuzun aklına bacak, kol sarkmalarından önce kesinlikle göğüs sarkması geliyordur. Hayır efendim. Sarkma vücudun hemen hemen her yerinde yaşanabilir. Dengesiz – programsız zayıflarsak kesinlikle başımıza gelebilir. En sorunlu sarkma çeşidi ise yüzde oluşanlardır.

Vücudumuzu bir şekilde elbiselerle gizleyebiliriz. Biz sarkmaları giderene kadar kapalı kutular ardında kalabilir. Ama yüzümüzü nasıl gizleyeceğiz? Maalesef yapamayız. Yüz sarkmasının giderilmesine yardımcı olabilecek birkaç tarif verelim.

Yüz Sarkmaları için Bitkisel Çözümler 2021
Yüz Sarkmaları için Bitkisel Çözümler 2021

Yüz Sarkması için Maske Tarifi

Bu tarifimizin malzemeleri şöyle; bir yemek kaşığı kil, bir yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı Soya yağı. Hepsi bu. Bu malzemeleri cam bir kavanozda birkaç dakika karıştırınız. Dinlenmesi için yaklaşık yirmi dakika bekleyiniz. Dinlendirdikten sonra her gün bir defa temiz – nemli cilde ince bir tabaka halinde sürünüz.

İyice kurumasını bekleyiniz ve bol su ile yıkayınız. Yıkama işleminden sonca dayanabileceğiniz sıcaklıkta bir havlu ısıtarak yüzünüze yavaş yavaş masaj hareketleri yapınız. Bu kil sarkmanın giderilmesine yardımcı olduğu gibi cildin sıkılaştırılmasına da yardımcı olabilmektedir.

Yaş Maya ile Sarkmaları Giderin

Herkesin evinde yaş maya vardır. Yoksa da bulmak hiç zor değil. Yaş maya vücut sarkmalarının giderilmesi ve önlenmesine destek olabilmektedir. Bunun nedeni ise içerisinde bulunan ve tamamen doğal olan bakteri kompleksleridir.

Bu nedenle haftada bir defa bile olsa yaş maya maskesini uygulamanızı öneririz. Bu tarifi yüz kısmı hariç tüm vücut sarkmalarında tercih edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygulama alanına sürmek ve kuruyunca yıkamak. Baştan belirtelim kesik, çizik, yara – bere veya pişik gibi etkilerin olduğu cilt bölgelerine hiçbir maskeyi uygulamayınız.

Ayva Maskesi ve Sarkma Bakımı

Bir adet Ayva’yı alınız. Çekirdeklerinizi çıkartınız ve kaynatınız. Ateşten alınız ve halen sıcak olan suya bir yemek kaşığı Bal ekleyiniz. Soğuması için zaman tanıyınız. Soğuyunca o su ile cilt bölgelerine sürünüz ve beş – on dakika bekleyerek yıkayınız. Bu tarifi diğer maske tariflerinin üzerine aynı anda da yapabilirsiniz.

Yeşil Çay ile Göğüs Sarkmalarını Engelleyin

Sadece içecek değiliz ya cildimize de sürebiliriz. Tamamen doğal olan Yeşil Çay kendi bünyesinde antioksidan etkilere sahip doğal maddeler barındırmaktadır. Yeşil çayı tek başına ya da yoğurt karışımı ile göğüs ve çevresine sürecek olursanız hem sarkmalarla mücadele etmiş olursunuz hem de doğal bir yöntem kullanarak göğüs dikleştirme işlemlerine katkı sunabilirsiniz.

Bu tarifi elde etmek için 3 yemek kaşığı Yeşil çayı bir yemek kaşığı süzme yoğurt ile karıştırmanız ve sarkan cilt bölgelerine sürerek kurumasını beklemeniz yeterlidir. Kuruduktan sonra bol su ile durulama yapabilirsiniz. İşlem sonunda Adaçayı yağı ile cilde masaj yapmanız önerilmektedir.

Yumurta Sarısı ile Vücut Sarkmasını Önlemek

Bilinen bir diğer tarif de Yumurta sarısı tarifidir. Yumurta sarısını bir yemek kaşığı Limon suyu, küçük bir tutam tuz, bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı süt ile karıştırarak problemli alanla sürebilirsiniz. Birkaç dakika bekleterek yıkamanız yeterlidir.

Yosun Yağı Mucizesi

Çoğu insan bilmek ama Yosun yağı sarkma bakımı için en etkili bitkisel çözümlerden biridir. Kendi bünyesinde doğal olarak A, E vitaminleri içeren bu bitki yağı selülit bakımında da sıklıkla tercih edilebilmektedir.

Aynı zamanda Çinko, Magnezyum, Kalsiyum gibi temel minerallerin tamamını barındırmaktadır. Bu yağı akne bakımında da kullanabilirsiniz. Sorunlu alanlara masaj yaparak yedirmeniz ve en az bir saat beklettikten sonra yıkamanız yeterlidir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.