Whatsapp Arka Plan Değiştirme – Whatsapp Duvar Kağıdı Değiştirme

0

WhatsApp Arka Plan Değiştirme Nasıl Yapılır?

Anlık mesajlaşma uygulamaları içerisinde ilk sırada yer alan WhatsApp, bu kadar çok kullanılmasını sunduğu ayrıcalıklı özelliklere borçlu. Mesajlaşma uygulaması kısmında sunulan ayrıcalıklar, kolaylıkla ücretsiz bir şekilde arama yapılabiliyor olması, dosya gönderimi gibi artılar sunulması ve benzeri ayrıcalıkların bir hayli öne çıktığını görüyoruz. Tüm bu ayrıcalıklar bir yana genel kullanımda dikkat çeken bazı ayrıcalıklarda var. Eğlenceli bir kullanım sunulmasını sağlayan bu sistemlerden birisi de WhatsApp Arka Plan Değiştirme özelliği. Her kullanıcının farklı arka plan görselleri kullanmasına izin veren özelliğin nasıl kullanılacağından söz edelim.

Adım Adım WhatsApp Arka Plan Değiştirme

WhatsApp Arka Plan Değiştirme işlemlerini adım adım inceleyeceğiz.

  • İlk aşamada WhatsApp uygulamanızı açın. Uygulamanızı açtıktan sonra ayalar kısmını girmeniz gerekecek. Sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayarak bu alana giriş yapıyoruz.
  • Buradan ise “ayarlar” bölümüne giriş yapmanız gerekiyor. Ayarlar kısmına girdikten sonra, bir menüye daha girmeniz gerek.
  • Bu menüden “Sohbet Ayarları” kısmına girmeniz gerekiyor. Sohbet ayarları menüsünden duvar kağıtları bölümüne geçeceksiniz.
  • Duvar kağıdı” şeklinde yazan bölüme geçip, yeni bir menü ekranı karşınıza gelecek. Karşınıza gelen bu menü ekranından seçim yapmanız gerekiyor.

Bu kısımda galeri, düz duvar kağıdı, WhatsApp duvar kağıtları ve duvar kağıdı yok seçenekleri olduğunu göreceksiniz. Arka plan için kullanacağınız görsel hangi bölümdeyse, bu bölümü seçmeniz gerekiyor. Diyelim ki ayarlayacağınız görsel, kendi galeriniz içerisinde. Bu durumda da galerinizden fotoğraf seçmek için galeri kısmını gireceksiniz. Fakat diğer kısımlar da yine kullanılabilecek olan kısımlar.

WhatsApp tarafından farklı duvar kağıtlarından birini seçmek isterseniz, yine bu ekran üzerinden seçim yapmanız gerekiyor. Seçeceğiniz fotoğrafı belirleyip duvar kağıdı olarak ayarladıktan sonra işlem tamam olacak.

Yapacağınız tüm işlemler bu kadar ile sınırlı. WhatsApp Arka Plan Değiştirme işlemini tekrar yapmak ve görselleri bir kez daha değiştirmek isterseniz, yine aynı yolu izlemeniz gerektiğini de ekleyelim. Yapacağınız işlemler değişmiyor. Yine aynı yolu izleyerek fotoğraflarınızı düzenlemeniz ve arka plan ayarlarını yapmanız yeterli olacaktır. Farklı bir görsel eklemek istediğiniz zaman, bu görselleri galeri kısmına eklemeniz de yeterli.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.