Windows 10 Güvenli Modda Nasıl Çalıştırılır?

0

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Çalıştırılır?

Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 10 işletim sistemi oldu. Yayınlanır yayınlanmaz ilk olarak beta şeklinde daha sonra tam sürüm olarak Windows 8 ve 7 kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtılmaya başlayan işletim sistemi çok kısa süre içerisinde en çok kullanılan sürümlerden biri oldu. Kısa süre içerisinde işletim sistemi alanında kendisine kalıcı bir yer edinen işletim sistemi haliyle bazı kullanımları da değiştirdi. Windows 10 serisiyle beraber kullanımı değişiklik gösteren özelliklerden birsi ise güvenli mod kullanımı yapmak. Peki Windows 10 Güvenli Mod geçişi nasıl yapılıyor?

Windows 10 Güvenli Mod Nasıl Çalıştırılır?

İlk olarak Windows 10 işletim sisteminde “ayarlar” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Ayarlar kısmına giriş için başlat menüsünden çark işaretine tıklamanız ya da doğrudan “Windows tuşu ile I tuşuna” basmanız gerekiyor. Bu şekilde ayarlar sekmesini açmış oluyorsunuz.

Ardından ise “güncelleştirme ve güvenlik” sekmesine giriş yapıyoruz. Ayarlar menüsünde bu sekmeyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Buradan ise “Kurtarma” kısmına giriş yapmamız gerekecek. Kurtarma kısmına girdikten sonra ise belli seçeneklerde düzenlemeler yapmanız gerekiyor.

“Gelişmiş başlangıç” altında yer alan “şimdi yeniden başlat” seçeneğini seçmeniz gerekecek.

Şimdi yeniden başlatma kısmında “bir seçenek belirleyin” ekranı üzerinden yeniden başlattıktan sonra yapılacaklar bölümünde “Sorun gider >gelişmiş seçenekler” ardından “başlangıç ayarları” ve son solarak da “yeniden başlat” seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Bu işlemden sonra bilgisayar yeniden başlatılıyor. Yeniden başlatma sonrasında seçenekler kısmından “güvenli mod” seçimi yapmanız yeterli oluyor.

Güvenli mod seçeneğini açmak için ise F4 tuşunu da kullanabilirsiniz. Tüm bu ayarları yaparak Windows 10 Güvenli Mod ile çalıştırma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Sadece belli başlı işlemleri kullanarak güvenli mod kullanımı yapmak bu kadar basit.

 


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.