Windows 10 Pil Göstergesi Kayboldu Sorunu Çözümü

Windows 10 kullanıcılarının zaman zaman karşılaştığı bir problem olan güç göstergesinin sağ alt bildirim çubuğundan kaybolma probleminin çözümü aslında oldukça basit. Görev çubuğunda yer alması gereken fakat bazı durumlarda ortalıktan kaybolmayı seven bu güç göstergesi, birkaç işlem sonucunda tekrar yerine getirilebilir.

Windows 10 Pil Göstergesi Kayboldu Sorunu Çözümü

Görev çubuğuna pil göstergesini tekrardan yerleştirmek için yapmanız gerekenler şu şekilde; öncelikle “Başlat” menüsüne giriş yaparak buradan “Ayarlar” sayfasına geçiş yapınız. Daha sonra “Kişiselleştir” bölümüne girebilir, bu sayfada karşınıza çıkacak “Görev Çubuğu” öğesine tıklamanız gerekmektedir. Seçim ardından sayfayı bildirim alanına doğru aşağıya kaydırarak görev çubuğunda görüntülenmesini istediğiniz simgeleri belirleyerek ayarlarınızı kaydedin. Burada “Güç” düğmesini aktif ederek pil göstergesini tekrar sağ alt köşeye getirebilirsiniz.

Bu işlemleri uygulayarak sağ alta getirilen güç düğmesi bazı durumlarda gizli menüye aktarılabilir. Burada görüntülemek için sağ altta yer alan güç düğmesi dışında ikonların yanında bir yukarı yönlü ok işareti yer alacaktır. Buna tıklayarak güç düğmesini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var, eğer sisteminiz pil ile çalışmıyor ise Güç seçeneğini görüntülemeniz mümkün olmayabilir. Güç düğmesi yalnızca pille çalışan cihazlar için geliştirilmiş ve o cihazlarda kullanıma açılmış bir simgedir. Pil ile çalışmayan masaüstü / kasa olarak tabir edilen ve fişe takılı şekilde çalıştırılan bilgisayarlarınızda bu butonu görüntülemek isterseniz maalesef hüsranla sonuçlanacağını belirtmek isteriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here