Windows 7 Tanılama İlkesi Hizmeti Çalışmıyor Hatası

0

Windows 7 Tanılama İlkesi Hizmeti Çalışmıyor Hatası Çözümü

Windows işletim sistemi, her ne kadar en çok kullanılan işletim sistemi sürümü olsa da hatalarıyla ünlü serilerden bir tanesi. Özellikle Windows 7 işletim sisteminde kullanıcılar, sık sık hata mesajlarıyla karşı karşıya kalabiliyor. Bu hatalardan birisi de Windows 7 Tanılama İlkesi Hizmeti Çalışmıyor hatası.

Kullanıcıların internete bağlanmalarının önüne geçen Windows7 Tanılama İlkesi Hizmeti Çalışmıyor hatası, kablosuz bağlantı kısmında sorunlarla karşı karşıya kalmanıza neden oluyor. Sorun giderme kısmına girildiği zaman Tanılama İlkesi Hizmeti Çalışmıyor uyarısıyla karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu sorunu nasıl çözebileceğimize bakalım.

Windows 7 Tanılama İlkesi Hizmeti Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Yapacağımız işlemler, kesin olarak sonuca ulaşmanızı sağlamayabilir. Bu durum sürüm farklarından kaynaklanıyor olabilir. Doğrudan Microsoft destek sayfasından yardım almanız gerekebilir. Hatırlatmadan sonra, şimdi Windows7 Tanılama İlkesi Hizmeti Çalışmıyor sorunu için çözüm önerilerimize geçelim.

  • Yapacağınız ilk işlem “denetim masasına” girmek olacaktır. Denetim masasına girdikten sonra ise “Sistem Güvenlik” bölümüne girmeniz gerekiyor.
  • Şimdi ise “Yönetimsel Araçlar” kısmına geçiyoruz. Daha sonra ise buradan “Hizmetlere” geçiş yapıyoruz.
  • Bu kısımda Tanılama İlkesi Hizmeti olduğunu göreceksiniz. Şimdi bu sekme üzerine gelip sağ tıklamanız gerekecek.
  • Tanılama İlkesi Hizmeti üzerine gelip sağ tıklamanızın ardından, “Tüm görevler > Başlat gerektiğinde yeniden başlat” yolunu izlemeniz gerekecek. Bu kısımda yapacağınız seçim, sorununuzun ilk çözümü olacak.
  • Bilgisayarınızı yeniden başlattığınız zaman sorunun çözülmesi gerekiyor.

Tüm bu işlemlere karşı sorun çözülmemişse, Windows 7 onarımını başlatmayı da deneyebilirsiniz. Bunun için komut istemcisine girmeniz gerekiyor. CMD bölümünü yönetici olarak çalıştırdıktan sonra, komut istemcisine sfc/scannow ifadesini yazarak, onarım başlatmalısınız. İşlem sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatmanız ve sorunun çözülüp çözmediğinizi kontrol etmeniz gerekiyor.

Yaptığınız işlemlere rağmen sorun çözülmüyor ve aynı hatayı almaya devam ediyorsanız, uygulama temelli bir sorun işaret ediliyor olabilir. Hatalı yazılımla veya engellemelere neden olan bazı uygulamalar da bu soruna neden olabilir. Bu ihtimali ortadan kaldırmak için güvenmediğiniz uygulamaları bilgisayarınızdan kaldırarak deneme yapın. Bazı virüs programlarında da bu tip sorunlar yaşanabildiğini ekleyelim.Windows 7 Tanılama İlkesi Hizmeti Çalışmıyor  hatası düzelmedi ise yorumlardan bize belirtiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.