Yağlı Ciltler İçin En İyi Makyaj ve Cilt Bakım Önerileri 2021

0

Kozmetik piyasası yanlış bilgi ve yağlı cildi tıkayan ürünlerle doludur. Dengeleyip güzel görünmesini sağlamak yerine, çok fazla ürün çok sert, cildi nemden arındırıyor ve kurutulmuş halde bırakıyor. Yazımızın devamında yağlı ciltler için en iyi makyaj ve cilt bakımı önerileri sizleri bekliyor.

Yağlı Ciltler İçin En İyi Makyaj ve Cilt Bakım Önerileri 2021

Yağlı Ciltler İçin En İyi Makyaj ve Cilt Bakım Önerileri 2021
Yağlı Ciltler İçin En İyi Makyaj ve Cilt Bakım Önerileri 2021

Yağlı ciltler için en iyi cilt bakımını seçmek için birkaç yol vardır – yağlı cildi parlak, nemli ve mat bırakacak cilt bakımı yapmak. Yağlı ciltler için makyaj ürünleri seçmek biraz daha kolaydır. Aslında, yağlı ciltli olanlar bazen kuru ciltlere göre daha kusursuz bir makyaj görünümü elde etmek için daha kolay bir zamana sahip olabilirler!

Yağlı Cilt Nedir?

Sivilceler, siyah noktalar ve kızarıklık sık sık yağlı olarak el ile gelirken, yağlı cilt belirtileri değildir. Yağlı cilt, aşırı aktif yağ bezleri nedeniyle aşırı yağ üreten cilttir. Yağlı cilt genellikle biraz parlak ve kayan yağlı cilt gibi görünüyor.

Evde Cilt Bakimi Ipuclari ve Oneriler 2021 2
Yağlı Ciltler İçin En İyi Makyaj ve Cilt Bakım Önerileri 2021

Yağlı ciltli olanlar, özellikle T-bölgesindeki daha büyük gözeneklere sahip olacaklardır. Yağlılığa rağmen, bu cilt tipi, özellikle yağlı cilt tipleri olan insanlar çok sert temizleyici ürünler kullandıklarından, ağır derecede cildi kurutabilir. Yağlanmaya rağmen kızarıklık, tahriş ve kaba doku, yağlı cildinizin kurutulduğuna dair işaretler olabilir.

Yağlı Cilt İçin En İyi Cilt Bakımı Programı

Güzel cildi korumanın sırrı, yağlı ciltler için en iyi cilt bakım ürünleriyle mükemmel bir bakım rutinine sahip olmaktır. Bunun gibi bir rutin cildinizi parlak, sağlıklı ve dengeli tutacaktır.

Yağlı Ciltler İçin Cilt Bakımı

1. Cildi dengeli, nazik, sıyırıcı olmayan bir temizleyici ile yıkayın (bazı tavsiyelere uymalısınız). Pamuklu bir bez veya yüz bezi kullanmak, süreci kolaylaştırıp daha kapsamlı bir temizlik sağlar.

2. Uyguladığınız ürünlerin nüfuzunu da iyileştirecek güçlü aktif maddelerden zengin alkolsüz bir toner uygulayın.

3. Besleyici non-komedojenik içerikli hafif bir nemlendirici uygulayın. Ayrıca SPF’si yüksekse daha iyi. Aksi takdirde, güneş kremi uygulayın.

4. Makyaj rutini izleyin.

Yağlı Ciltler İçin Makyaj

1. Makyajı kremsi veya yağ bazlı makyaj temizleyicisi ve pamuklu bir bez ile çıkarın.

2. İkinci bir ürün ise hafif, pH dengeli bir temizleyici ile temizleyin.

3. Aktif maddeler içeren bir toner veya serum uygulayın – tercihen sabahları kullandıklarınızdan farklı bir şey. Bu, kimyasal exfoliant için iyi bir adımdır.

4. Hafif bir nemlendirici ile bitirin veya tamamen atlayın ve sadece bir serum kullanın.

Cildimin Yağ Üretimini Dengeleyebileceğim Doğru mu?

Yağ bezlerinin ürettiği yağ miktarını en aza indirmenin tek yolu, izotretinoini oral yollarla almaktır. Kesinlikle başka yolu yoktur, özellikle de cildinizin daha az yağ üretmesini sağlayacak bir topikal ürünle değil. Zaman geçtikçe ve yaş ilerledikçe cildiniz doğal olarak gençliğinizde olduğu gibi çok miktarda sebum üretmeyi bırakacaktır.

doğal makyaj önerileri 2021
doğal makyaj önerileri 2021

Bazı insanlar, cildinin nemlendirilmesiyle “yağlarını dengeler” ve yağ bezlerini aşırı aktifleştirdiklerini anlamaları için cilde daha iyi davrandıklarını fark eder. Gerçekte, cildimizin mekanizmalarını değiştirmek daha zordur. Bunun yerine, sadece nemlendirilmiş cildin daha sağlıklı bariyer işlevlerine sahip olması, bu nedenle genel olarak daha sağlıklı, pürüzsüz ve daha net görünmesine ve makyajın üstünde daha uzun sürmesine neden oluyor.

Bütün Gün Boyunca Kusursuz Mat Baz Nasıl Sağlanır?

Yağlı ciltler için makyaj yapmanın sırrı katman ve toz haline getirmektir. Yapmak istediğiniz şey, taşınmaz hale getirmek için birlikte çalışan ürünler kullanarak kusursuz ve aşılmaz bir temel oluşturmanızdır. Bazı şaşırtıcı ürün önerilerim var, ancak yapılması gereken şey şu:

1. Matlaştırıcı, silikon esaslı astar ile başlayın. Bu gözeneklerinizi doldurur, matlaştırıcı bir etki yaratır ve fondeteniniz ile cildiniz arasında bir yastık oluşturur,

2. Yüzün her yerine, krem ​​esaslı bir süper ince tabaka uygulayın. Krem fondöten uygulamak için en sevdiğim yol nemli bir güzellik ürünüdür . Kremli bir fondöten kullanıyorsanız, uygulayabilmeniz için fırça ile sürmek en iyisidir ve aşırı olursa nemli bir güzellik süngeri ile silerek uzaklaştırabilirsiniz.

3. Daha sonra, kapatıcιnιzι sadece ek kapsamιna ihtiyaç duyduğunuz yüz kısımlarına uygulayın. Gözlerin altında, lekelerde, burunda veya ağız çevresinde olabilir.

4. Şimdi, makyajınızın ne olursa olsun hareket etmeyeceğini garanti altına almanız önemlidir. Bu, parlamanızın özgürleşmesini ve cildinizin sonsuza dek sürmesini sağlayacak bir matlaştırıcı toz ile verdiğiniz bölümdür. Yüz tozunu kalın bir toz fırçası veya kabuki fırçasıyla uygulayınız.

Fırçanızı toz haline getirin, fazla sarın ve fırçalamadan cilde sürtün. Cildinize toza dokunarak temelinizi tamamen ayarladınız, sebum ve ter boyunca bile gün içerisinde kalacağından emin olun.

5. Gerçekten hazırlanmış ve ayarlanmış şeyleri elde etmeniz gereken son yer gözlerdir. Göz farı, maskara veya göz farı içine geçmeden önce ince bir tabaka göz makyajı astarı uygulayın.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.