Yağmur Özkavak Kimdir ? Youtube Fenomeni Yağmur Özkavak ile Soru-Cevap

0

Sosyal medya > röportaj serimizin yeni misafiri Youtube fenomeni Yağmur Özkavak.Guzelfikir.com olarak Yağmur’a bize vakit ayırdığı için teşekkür ediyor ve sorularımıza geçiyoruz.

Yağmur Özkavak ile Soru-Cevap

Öncelikle biraz kendinden bahseder misin?

yagmur ozkavak

Tabii ben Yağmur Özkavak 24 Mayıs 2000 doğumluyum 18 yaşındayım.Bir yıl İngilizce hazırlık okuduğum için şuan son sınıftayım(lise) normalde bu sene üniversiteye gitmem gerekiyordu yani ama hazırlıktan dolayı son senem tam dört lise değiştirdim:)  şimdi yine okul arayışındayız.

Daha önce seni başka mecralarda görmedik genellikle herkes bir geçiş süreci yaşadı sense direkt Youtube ile başladın ve başarıya ulaştın nasıl başladı bu serüven bize anlatır mısın?

Aslında bu başarının öncesi var tabii ki daha önceden bir yayın sitesinde yayıncılık yapmıştım bir kitleye sahiptim ama tabii şu zamana göre oldukça azdı yine de beni çok mutlu ediyordu kamera önü iletişimde olmak vb. Sonrasında birkaç yayıncı ve youtuberla tanıştım ve ben de zaten tam bir Youtube izleyicisiydim sonrasında da Youtube’a giriş yaptım.Çok uzun bir süreç asla yılmamak pes etmemek lazım düzenli video yüklemek trendleri yakalamak ve en önemlisi ilgi çekici içerikler oluşturmak çok önemli benim kanalımın ana felsefesi kız ve erkek olarak hitap etmek eğlendirmek doğal ve samimi olmak anı aktarmak:)
Başarını en çok neye borçlusun?

Başarımı sanırım birkaç şeye borçluyum:) Annem , pes etmemem ve bu işi çok severek yapmam.

Takipçilerinden özellikle annen için çok olumlu tepkiler var bunun hakkında ne düşünüyorsun video partnerin olarak annenle yeni bir seri veya yeni videolar gelecek mi?

Evet anneme yoğun bir sevgi ve ilgi var onu aşırı mutlu ediyor sürekli fan sayfalarımla da iletişim içinde.Tabii ki yeni seriler videolar son hız devam şaka serisine özellikle güzel bir devam getirmek istiyorum.
Şuan hatrı sayılır bir abone sayın var yeni hedefin nedir buradan takipçilerine iletelim:)

Aslında oyunculuk ve diksiyon eğitimi almayı çok istiyorum benim küçüklükten beri asıl hedefim isteğim oyuncu olmak şuan hedefim tabiki Youtube’a son hız devam etmek güzel işler ortaya çıkarmak ve beni mutlu edebilicek bir üniversite.
Peki sosyal medyada her şey güzel ama tanınmaya başlamak reel hayatını olumlu veya olumsuz nasıl etkiledi?

Bu güzel bir soru tabii ki beni çok mutlu etti bunun hem pozitif hemde negatif yönleri var pozitif olarak dışarda çok fazla takipçimle karşılaşıyorum aşırı mutlu oluyorum konuşuyoruz ve birçok gittiğim yerde bana güzel kapılarda açılıyor negatif olarak ise yazmayan arkadaşlarınız sadece “beni paylaş,şunu paylaşır mısın?”için yazabiliyor asla cevap vermiyorum:) yani negatif kısmı arkadaş kısmını çevrenizdeki kişileri çok iyi ayırtetmeniz gerekiyor.
Olumlu tepkiler kadar olumsuz tepkiler de oluyor tabii bunu nasıl karşılıyorsun?

Olumsuz tepkileri asla dikkate almıyorum.Eleştiri ve hakareti ayırtedebilmek lazım eleştirilere değer veririm ama hakaret olarak yazılanlar bana komik geliyor o kişinin klavye başında onları yazdığını düşünüyorum ve sadece kahkaha atasım geliyor.
Youtube’dan sonra başka bir hedefin var mı?

Şuan büyük bir aksilik olmadıkça Youtube’a hep devam etme düşüncesindeyim ama asıl hedefim oyunculuk üzerinden ilerlemek biraz şans işi olduğunu düşünüyorum o yüzden hem bu hedefimin üstüne gitmek istiyorum hemde oluruna bırakmak.
Youtube’dan sonra film,dizi veya başka bir proje teklifi aldın mı?

Bir Youtube dizisinde rol almıştım küçük bir sahne olsada tam bir gün boyunca çekimdeydim ama aşırı eğlenmiştim ve dedim ki ben oyuncu olmalıyım bu işe aşığım:) başka bir dizi veya film teklifi almadım ama kesinlikle bir teklif gelirse severek değerlendiririm.

Youtube fenomeni olmak isteyenlere tavsiyelerin nelerdir?

Gerçekten tam da bu dönemde herkes Youtuber olmak istiyor o yüzden birazda diğerlerinden farklı olmak sivrilmek lazım kesinlikle onlara pes etmemelerini, düzenli video atıp ilgi çekici ve trendlere uygun içerikler üretmelerini en önemlisi de samimi ve kendi olmalarını tavsiye ederim
Severek takip ettiğin Youtube kanalları nelerdir?

Bu soru her sorulduğunda donup kalıyorum çok fazla kanalı takip ediyorum yabancı türk olarak gündemden haberdar olmak için çok fazla kanal izliyorum ama video türü olarak günlük vloglar ,yeni yemek tadım videoları ,yemek yarışları gibi videoları söyleyebilirim.
Seni sevenler veya işbirliği yapmak isteyenler sana nasıl ulaşabilir?Hangi sosyal mecraları kullanıyorsun?

Beni sevenler bana Instagram mesajlarım yorumlarımdan ve Youtube’dan ulaşabilirler:) işbirlikleri ve projeler içinde mail adresimden kolayca ulaşabilirler(yagmurozkavak@gmail.com).Kullandığım sosyal medyalar İnstagram youtube ve TikTok.
Bize vakit ayırdığın için teşekkür ederiz eklemek istediğin başka bir şey var mı ?

Ben çok teşekkür ederim son olarak eklemek istediğim aslında herkes kendisi gibi olunca çok fazla şey kazanıcaktır sevdiğimiz işi yaparsak ve emek verirsek herşeyi elde edebiliriz.


Bu soru-cevap 2018 yılında yapılmıştır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.