Yağmur Üçkardeş Kimdir? DM Kutusundan Şarkı Yapan Müzisyen

0

DM Kutusundan Şarkı Yapan Müzisyen Yağmur Üçkardeş Kimdir?

Herkese merhaba, Guzelfikir röportajın yeni konuğu başlıktan da anlayacağımız üzere DM kutusundan şarkı yaparak gündeme gelen müzisyen Yağmur Üçkardeş.Biz onu DM kutusundan şarkı yapınca tanıdık fakat bunun sadece bir vesile olduğunu anladık.Yağmur’un birçok bestesi ve projeleri mevcut.Hem bu projeleri hem de Yağmur’u biraz daha tanımak adına bir röportaj gerçekleştirdik.Yağmur Üçkardeş kimdir? Yağmur Üçkardeş kaç yaşında? Yağmur Üçkardeş Projeleri ve Yağmur Üçkardeş hakkında diğer detaylara ulaşabileceğiniz bir röportaj hazırladık.Röportaja geçmeden önce Dm kutusundan yaptığı besteyi şöyle bırakalım.

 


Hazırsak röportaja geçelim.

Yağmur Üçkardeş Kimdir? – Röportaj

İçindekiler

  • Öncelikle bize biraz kendinden bahseder misin?

21 yaşındayım. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Medya ve Müzik çifte lisans öğrencisiyim. İzmirliyim.

  • Seni hepimiz “DM kutususuna gelen mesajlarla beste yapan kız” olarak tanıdık, nerden geldi bu fikir aklına nasıl bir süreçti anlatır mısın?

Bazı erkeklerin kızlara internetten üzerinden avam diye tabir edebileceğim flört biçimleri zaten hepi topu 10-15 kalıptan ibaret. Bu yalan iltifatları görmekten o kadar sıkıldık ki artık hiçbir şey ifade etmiyor. Ben de hemen hemen her konuyla ilgili şarkı yazıyorum zaten. Bir tane de böyle parodi şarkı yapmak istedim. Gayet plansız bir şekilde evde telefonumla ufak bir video çekip Instagram hesabımda paylaştım.

  • Hemen hemen tüm gazetelerin internet siteleri ve popüler siteler tarafından paylaşıldın bu sana nasıl hissettirdi duygularını bizimle paylaşır mısın?

İlk olarak Onedio paylaştığında arkadaşlarım ve dinleyenlerim bana mesaj atmaya başladılar. Açıkçası çok şaşırdım ve başta çok ciddiye almadım. Çünkü bu tarz hızlı gelen popülaritenin aynı hızda havaifişek gibi söneceğine inanırım. Ama ertesi gün telefonuma bir baktığımda milyonlarca izlendiğini farkettim. O zaman bir şeylerin değiştiğini anladım. Ben müzik öğrencisiyim/müzisyenim. Yaptığımın bir şarkının bu kadar ilgi görmesi elbette ki mutlu etti. Ancak yine de fazla abartmadım ve bir televizyon kanalından gelen teklifi reddettim.

  • DM kutuna gelen mesajlardan rahatsız mısın bu konuda söylemek istediğin bir şey var mı ?

Gelen mesajlardan veya yorumlardan rahatsız değilim. Zaten beni gerçekten mutsuz eden bir konuyu böylesine şakaya vuramazdım herhalde. Şaşıracağınız bir şekilde olumsuz yorumlardan da hiçbir şekilde rahatsız olmuyorum. Hatta birisine olumsuz yorum yapmak iltifattan daha çok emek istiyor bence. Olumsuz yorumu yapan kişi gelecek olası tartışmalara karşı argüman geliştirip gardını alıyor. Hiç tanımadığım bir insanın benim için bu kadar uğraşması beni onore eder.

  • Biz seni DM kutunla tanıdık ama senin zaten müzik geçmişin var, bize müzik hayatından ve olacak yeni projelerinden bahseder misin?

yağmur üçkardeş kimdir9 yaşından beri piyano, lise birden beri de gitar ve ukulele çalıyorum. Şarkı söylüyorum ve beste yapıyorum. Yaklaşık bir senedir de prodüksiyon yapmaya çalışıyorum. Allah izin verdiği sürece beste yapmaya hep devam edeceğim. Şu an yoğun akademik programım yüzünden çok sık bir sahne hayatım olamıyor maalesef. Bir müzikalde oynuyorum. İlkbaharda sahnelecek. Ona beklerim. Onun dışında çıkacağım yer olduğunda instagram hesabımdan paylaşacağım. Yeni şarkılar ve videolar ise sürekli gelmeye devam edecek.

  • Herkes beste sıkıntısından söz ederken sen Instagram’da sana gelen sorulara bile anlık olarak beste yapıp cevap verebiliyorsun bu işin sırrı var mıdır?

Beste yapmak istediğimde bir şey yazamadığım hiç olmadı çok şükür şu zamana kadar. İşin hilesi çok istemek ve sevmek. Zaten neredeyse bütün zamanım müzikle geçiyor. Notalar da bana kendini açıyor sağ olsun. Bir sanat dalıyla uğraşmak anne çocuk ilişkisine benzer. Siz ona fedakarlıkta bulundukça gelişir. Dahasını vermek istersiniz. Çünkü ayrılmaz bir parçanızdır artık o. Bir tane bile arkadaşım yok ki benim müzikle uğraştığımı bilmesin. Müzikle anılmak beni çok tatmin ediyor aynı zamanda.

  • Yağmur Üçkardeş ilerleyen günlerde karşımıza nasıl içeriklerle çıkacak takipçilerini bilgilendirir misin?
Daha çok kendi şarkılarım ve onlardan gelen istek cover şarkılar paylaşacağım. Her konudan bir ezgi oluşturabilirim. Çünkü ilham gelmesi için hayal etmek yeterli. Hayallerinize dört elle sarılın ve benimle paylaşın 😀 ben de besteliyim!
  • Sana ulaşmak isteyenler seninle iletişime nasıl geçebilir?

Instagram Hesabı’mın ve Youtube Kanalı’mın bildirimlerini sürekli olarak kontrol ediyorum. Eğer önemli bir şey ise mail atabilirler.

Bize vakit ayırdığın için teşekkür ederiz eklemek istediğin başka bir şey var mı?

Bu keyifli röportaj için ben teşekkür ediyorum. Bunu okuyanlardan ricam hızlı tüketilen şeylere artık prim vermemeleri. Daima öğrenme hevesi içinde olmaları ve kendilerine en az bir tane güvende hissedip uzmanlaşabilecekleri çok sevdikleri hobi bulmaları. Bence gerçek mutluluk tek başına kaldığında kendini ne kadar eyleyebildiğinle doğrudan orantılı. Hepinizi seviyorum! Hoşça kalın.

Bu soru cevap 2019 yılında yapılmıştır.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.