Yaşa Göre Cilt Bakımı İpuçları

0

Yaşa göre cilt bakımı ipuçları, insanın her yaş döneminde cildinin canlı, pürüzsüz, parlak ve taze görünmesi için uygulaması gereken bazı uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaların hepsini kendine uygun dönemlerinde uygulamak gerekmektedir.

Yaşa Göre Cilt Bakımı İpuçları

20’li yaşlarda uygulamanız gereken bakım türleri:

Uzmanlara göre cilt bakımına başlangıç dönemi olarak kabul edilmektedir. .Bu yaşta yapılması gereken en önemli bakım uygulaması sabah uyanınca akşam ise uyumadan önce yüzün sadece su ile sabunsuz olarak yıkanmasıdır.

Ayrıca önemli olan bir nokta ise gözeneklerin sıkılaşması ve temiz tutulmasıdır. Bunun için ise uzmanların önerisi alkolsüz toniklerdir. Alkolsüz tonikler kullanarak cildinizi sıkılaştırmanın yanında cildinizin PH dengesini de düzenlemektedir.

25 yaşından sonra özellikle daha çok yorucu işlerde çalışanlar için göz çevresinde oluşmaya başlayan kırışıklıklar için ise kremler ve bakım kürleri önerilmektedir.

Yaşa Göre Cilt Bakımı, 25 Yaş Cilt Bakımı İpuçları
Yaşa Göre Cilt Bakımı, 25 Yaş Cilt Bakımı İpuçları

30’lu yaşlarda uygulamanız gereken bakım türleri:

25 yaşından sonra oluşmaya başlayan göz çevresi kırışıklıkları bu dönemde iyice belirleşmeye başlamaktadır. Bu dönemde başlangıç aşamasındaki uygulamaları kullanabilirsiniz.

Ayrıca göz çevresi derisinin vücuttaki diğer bölümlerdeki derilerden daha da ince olduğu için yağsız bakım ürünlerinin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Bu dönemde görülen bir diğer sorun ise gözlerde şişmeler meydana gelmesidir. Bu sorun için ise maskeler özellikle çay ve salatalık kürleri önerilmektedir. Bu tür maske ve kürleri uyandığınız zaman yapmanız daha etkili olacaktır.

yasa-gire-cilt-bakimi-nasil-yapilir
Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

40’lı yaşlarda uygulamanız gereken bakım türleri:

Bu dönemde uygulamanız gereken kür, maske, krem gibi bakım ürünlerini bölgesel değil yüzünüzün tamamına uygulamanız gerekmektedir.

Kırışıklıklar bu dönemde rahatsız edici seviyeye ulaşacağı için nemlendirici bakım ürünleri kullanmanız önemle tavsiye edilmektedir.

Bu dönemde uzmanlara göre kremlerin kullanılışının çok önemli olduğunu belirtmektedirler. Yüz için kullanılan kremlerin yukarı doğru, diğer bölgeler için ise aşağı doğru sürülerek yedirilmesini tavsiye etmektedirler. Ayrıca bakım ürünlerini bu dönemde sadece yüzünüze değil boynunuza da uygulamanız gerekmektedir.

 


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.