Yatak Odası Duvar Kağıtları ve Dekorasyon Önerileri

0

Yatak odanızı kişiselleştirmek ve size özel davetkar bir stil oluşturmanın en zahmetsiz yollarından biri duvar dekorasyonu yapmaktır. Şık bir duvar dekorasyonu, gerek renkleri ve desenleri, gerekse tasarım çizgileri ile yatak odanızda benzersiz bir atmosfer oluşturur. Yatak odanızı büyük paralar harcamadan ve zaman kaybetmeden daha sıcak, samimi ve özel bir stile çevirmek için dekoratif yatak odası duvar kağıtları kullanabilirsiniz.

Yatak Odası duvar kağıtları ve Dekorasyon Önerileri

Zarif duvar kağıdı modelleri 2020
Zarif duvar kağıdı modelleri 2020

Geçmişten günümüze iç mekan dekorasyonunda her zaman öne çıkmayı başaran duvar kağıtları, özel bir duvar dekorasyonu için vazgeçilmez bir öğesidir. Her zevke ve her tarza hitap eden binlerce farklı renk ve desen seçeneklerine sahip yatak odası duvar kağıtları, aynı zamanda yatak odasında farklılık yaratmak isteyenler için zahmetsiz ve hesaplı bir seçenektir.

Yatak Odası Duvar Kağıtları 2021
Yatak Odası Duvar Kağıtları 2021

Yatak odanızda radikal bir değişiklik kararı almayı düşünüyorsanız, duvar kağıtları ile çok farklı kişisel temaları odaya rahatça dahil edebilirsiniz. Bu noktada ister klasik, ister modern, kişisel zevkinize uygun, odaya renk ve hareket kazandıracak onlarca farklı model seçeneği ile karşılaşabilirsiniz.

Tabi ki bu aşamada bu kadar seçeneğin arasından seçim yapmak zor olabilir, fakat yazımızın devamında bu konuda işinizi kolaylaştıracağını düşündüğümüz Yatak odası duvar kağıtları ve dekorasyon önerileri bulabilirsiniz.

Dekoratif Yatak Odası Duvar Kağıtları

Çiçek desenli duvar kağıtları 2021
Çiçek desenli duvar kağıtları 2021

Yatak odası için duvar kağıdı nasıl seçilir? Göz önünde bulundurmanız gereken en önemli noktalardan biri, yatak odanızın tarzına uygun renk ve desenlere sahip bir tasarım seçmektir. Klasik yada romantik tarzlardan hoşlanıyorsanız, özellikle doğa ve çiçek temalı yatak odası duvar kağıdı modelleri tercih edebilirsiniz.

Desenli duvar kağıtları 2021
Desenli duvar kağıtları 2021

Modern bir yatak odası için yüksek çözünürlüklü baskılara sahip 3 boyutlu duvar kağıtları yada geometrik desenli tasarımlar tercih edilebilir. Yoğun desenlere sahip bir duvar kağıdı kullanmayı düşünüyorsanız yatak odasının büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu tarz dikkat çekici desenlere sahip bir duvar kağıdını tüm duvarlara uygulamak yerine, tek bir duvarı odak noktası olarak belirlemek daha akıllıca bir hareket olabilir.

Yatak odası için baskılı duvar kağıtları
Yatak odası için baskılı duvar kağıtları

Duvar kağıdı renk ve desen seçimi

Yatak odası dekorasyonu söz konusu ise duvar kağıdı seçiminde mümkün olduğunca mekana sakin ve dinlendirici bir hava katacak renk seçimi yapılmalıdır. Bu noktada en risksiz ve garanti seçenek nötr renklerde bir duvar kağıdı modeli seçmek olacaktır. Nötr renkler mekanda ki diğer tüm renklerle uyumlu olacağından bir renk karmaşası yaşanmayacaktır.

Yatak odası duvar kağıdı modelleri 2021
Yatak odası duvar kağıdı modelleri 2021

Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta duvar kağıdı için doğru yeri belirlemektir. Diyelim ki, yatak odanız küçük yada yeterince ışık almıyor ve siz desenli bir duvar kağıdı kullanmak istiyorsunuz. Bu noktada tüm duvarları kaplamak yerine, odaya girişte en dikkat çeken duvarı belirleyip bu duvarı odanın odak noktası yapabilirsiniz. Bu şekilde daha şık ve özel bir yatak odası stili ortaya çıkacaktır.

Yatak odası duvar kağıdı dekorasyonu
Yatak odası duvar kağıdı dekorasyonu

Nötr renklerde zarif duvar kağıtları kullanmak istiyorsanız ve odaya renk katmak istiyorsanız, halı, perde ve aksesuar için canlı ve dikkat çekici renkleri tercih edebilirsiniz. Son olarak uzun yıllar sorunsuzca kullanabileceğiniz bir duvar kağıdı için dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar olduğunu hatırlatalım.

Mor duvar kağıdı modelleri 2021
Mor duvar kağıdı modelleri 2021

Kolay silinebilir olması, leke ve kir tutmayan en önemlisi neme dayanıklı bir duvar kağıdı seçmenizi öneririz. Bu noktada güvenilir ve kaliteli firmalarla çalışmak size uzun vadede avantaj sağlayacaktır. Dayanıklı, nefes alabilen bir duvar kağıdı yıllarca yatak odanızı süsleyebilir. Desen ve renkler ne kadar canlı olursa, yatak odanızın görünümü bir o kadar şık ve dikkat çekici olacaktır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.