Yatak Odası Kitaplık Modelleri 2021

0

Uyku öncesi kitap okumaktan hoşlanıyorsanız ve yatak odanızda yeterince boş alanınınız varsa şık bir kitaplık modeli ile odanızı kişiselleştirebilirsiniz. Bu tarz bir değişiklik yatak odanıza benzersiz bir hava katabileceği gibi, yatak odanızda ufak çaplı bir kütüphane oluşturmanız için harika bir fikir olabilir. Bugün size ilham vereceğini düşündüğümüz, son derece şık ve kullanışlı 2021 yatak odası kitaplık modelleri ve kitaplık dekorasyon fikirleri yazımızda sizi bekliyor.

Yatak Odası Kitaplık Modelleri 2021

Kitaplık dekorasyon fikirleri 2021
Kitaplık dekorasyon fikirleri 2021

Eğer evinize yeni bir kitaplık almak istiyorsanız ve salonda yeriniz yoksa, yatak odası kitaplık için oldukça uygun bir odadır. Kitaplık dekorasyonu, özellikle kitap okumadan uyuyamayanlar için son derece kullanışlı ve şık bir fikir diyebiliriz. Kitaplarınızı hem düzenli bir şekilde saklayabilir, hem de onları yatak odanıza renk ve hareket katacak bir dekor unsuru olarak değerlendirebilirsiniz. Peki yatak odası kitaplık dekorasyonu nasıl yapılır? İşte yatak odanız için birebir kopya çekebileceğiniz, şık ve dekoratif yatak odası kitaplık modelleri..

Kitaplık dekorasyon modelleri 2021
Kitaplık dekorasyon modelleri 2021

Yatak odası kitaplık dekorasyonu nasıl yapılır?

Yatak odanıza bir kitaplık dahil etmek için önünüzde bir çok farklı seçenek bulunuyor. Bir çok ev dekorasyonu satış sitesinde çok uygun fiyatlara sahip olabileceğiniz farklı ebatlarda ve özelliklerde yüzlerce kitaplık modelleri bulabilirsiniz. Bu noktada size sadece kitaplığı aldıktan sonra yatak odanızda uygun bir yer belirlemek kalıyor. Fakat daha özel ve çarpıcı bir tarz yaratmak için yatak arkası duvarı şık bir kütüphaneye çevirebilirsiniz.

Yatak odası kütüphane dekorasyonu 2021
Yatak odası kütüphane dekorasyonu 2021

Yatak odasında kitaplık için en uygun alanlardan biri yatak arkasında kalan duvarlardır. Bu duvarda yatağın her iki yanına yerleştirilen komodinleri yada dekoratif tabloları ve aydınlatmalar için bir fon görevi görür. Fakat buraya dahil edeceğiniz şık raflar yada küçük bir kitaplık modeli ile mini bir kütüphaneye dönüşebilir. Peki yatak odası kitaplık modelleri nelerdir?

Kitaplık dekorasyon örnekleri 2021
Kitaplık dekorasyon örnekleri 2021

Yatak odası kitaplık modelleri 2021

Yatak odanızda kullanabileceğiniz, ideal kitaplık modelleri arasında öncelikle yarım boy kitaplıklar geliyor. Bu modeller çok uzun olmamakla birlikte, yatağınızın her iki yanında kullanıma uygundur. Tasarıma göre raf sayıları değişebilir, kitap sayınıza göre uygun bir modeli rahatça bulabilirsiniz.

Yatak odası kitaplık dekorasyonları 2021
Yatak odası kitaplık dekorasyonları 2021

Diğer bir seçenek ise zeminden tavana kadar uzanan kitaplıklar. Bu tarz kitaplıklar yatak odasında büyük bir farklılık yaratır, aynı zamanda sanki yatak odasının bir parçasıymış hissi verirler. Aynı zamanda çokça rafa sahip oldukları için, kitaplık dışında kişisel aksesuarları sergilemek içinde çok idealdir.

Yatak odası kitaplık dekorları 2021
Yatak odası kitaplık dekorları 2021

Daha çarpıcı bir dekorasyon için yatak arkasında şık bir niş dekorasyonu yapmayı düşünebilirsiniz. Niş modelleri, günümüzde hem modern hem de klasik tarz yaşam alanları için popüler bir duvar dekorasyonudur.

Kitaplık dekorasyonu
Kitaplık dekorasyonu

Aynı zamanda çeşitli aydınlatmalarla çok daha modern ve dikkat çekici bir atmosfer yaratıyorlar. Bu tarz bir niş dekorasyonu ile yatak odanıza son derece şık ve kolay şekilde kitaplık dekorasyonu yapabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.