Yıldız Teknik Üniversitesi Nasıl ? Öğrenci Gözünden YTÜ İncelemesi

0

Yıldız Teknik Üniversitesi Nasıl ? Öğrenci Gözünden YTÜ İncelemesi

Merhaba arkadaşlar bugün Yıldız Teknik Üniversitesi’ni tanıtmaya çalışacağız.Bunu yaparken YTÜ öğrencisi İrem sorularımızı yanıtlyacak , kendisine bize zaman ayırdığı için teşekkür ederiz.Hazırsak Yıldız Teknik Üniversitesi Nasıl ? Öğrenci Gözünden YTÜ İncelemesi için soru cevap kısmına geçelim.

Öncelikle bize biraz kendinden bahseder misin ?

Merhabalar ben İrem. Yıldız teknik üniversitesi biyomühendislik 1. Sınıf öğrencisiyim.

YTÜ Eğitim Olarak Nasıl?

Yıldız teknik köklü bir üniversitedir. Bu yüzden oturmuş bir eğitim sistemi vardır. Bünyesinde kaliteli öğretmenler barındırır. Öğretmenler ders içinde olduğu gibi ders dışında da öğrencilerin kendilerini geliştirebilmesi için ellerinden geleni yapıyorlar. Bu durum da biz öğrencileri haliyle zorluyor.

YTÜ Sosyal Faliyetler Açısından Nasıl?

Okulumuzda her öğrencinin ilgi alanına uygun birçok kulüp vardır ve hepsi aktiftir. Peşi sıra etkinlikler olmaktadır. Konferanslar, seminerler, bahar şenlikleri, festivaller ve daha bunlar gibi birçok etkinlik vardır. Okul içinde her çeşit spor yapabileceğiniz alanlarda mevcuttur.

YTÜ tek kampüsten mi oluşuyor?Hayır ise neredeler ve sen hangi kampüstesin?

İki kampüsten oluşuyor. Biri Beşiktaş’taki Yıldız Kampüsü diğeri ise benim de eğitim aldığım Davutpaşa Kampüsü.

YTÜ için senin genel düşencelerin nedir?

Okulumuzun hem sosyal hem de eğitim açısından iyi bir yer olduğunu düşünüyorum. Dersler dışında okulda güzel vakit geçirebiliyorum. Davutpaşa Kampüsü büyük bir yer olduğundan boş zamanımı değerlendirebileceğim türlü alanlar var. Orta bahçe bunlardan biri. Dersler zorluyor yalan yok. Okuldaki sosyal hayatınızla dersleri düzene oturtmak gerekiyor aksi takdirde çalışmadan geçebileceğiniz ders sayısı çok az.

YTÜ konumuna göre ulaşımı nasıldır?

Okulum İstanbul da olmasından dolayı ulaşım maalesef zor. Okula her türlü toplu taşıma araçları ile geliş mevcut ama yine de trafik sabahları can sıkıcı olabiliyor. Ayrıca okul kendi içinde ring sistemine sahip. Fiyatları da öğrenci için gayet makul.

Bize vakit ayırdığın için teşekkür ederiz eklemek istediğin başka bir şey var mı ?

Ben teşekkür ederim.


Bu soru-cevap 2017 yılında yapılmıştır.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.