Youtube ile Televizyona Bağlanma – Tv ile Telefon Bağlama

0

Youtube ile Televizyona Bağlanma – Tv ile Telefon Bağlama

Youtube Android ve iOS cihazlarda yer alan uygulaması sayesinde yeni nesil akıllı televizyonlar ile eşleşebiliyor. Televizyonunuzda yer alan Youtube uygulamasını cep telefonunuzdan doğru rahatlıkla kontrol edebilir, videoyu ileri-geri sarabilir veya anında değiştirebilirsiniz. Bunun için cep telefonu ile televizyon arasında Youtube uygulamasını eşleştirmeniz gerekmektedir. Her iki cihazın ortak Wi-fi ağına bağlanması gibi basit birkaç işlem sonrasında rahatlıkla kontrolü telefonunuza aktarabilirsiniz.

Youtube ile Televizyona Bağlanma

Televizyonunuzda yer alan Youtube uygulamasını cep telefonunuz üzerinden kontrol etmek için öncelikle hem televizyonu hem de cep telefonunuzu aynı Wi-fi ağına bağlamalısınız. Daha sonrasında ise adımları takip ederek işlemi tamamlayabilirsiniz;

  1. Smart (Akıllı) televizyonunuz ve cep telefonunuz (Android ya da iOS) da yer alan Youtube uygulamalarını açarak işleme başlayın.
  2. Cep telefonunuz üzerinde yer alan Youtube uygulamasının sağ üst bölümünde yer alan televizyon simgesine tıklayarak televizyon seçim ekranının gelmesini bekleyin. Eğer ana ekranda yer almıyor ise herhangi bir videoyu açarak tekrar kontrol edin.
  3. Simgeye dokunmanızın ardından karşınıza gelecek ekranda size ait olan Akıllı televizyonu seçmeniz gerekmektedir.
  4. Bu adımın ardından iki cihazınız arasında bir bağlantı sağlanacak olup senkronizasyon gerçekleştirilecektir. Artık, rahatlıkla cep telefonunuz üzerinden televizyonunuzda yer alan Youtube uygulamasını kontrol etmeye başlayabilirsiniz.

Eğer simgeyi göremiyorsanız Youtube>Ayarlar>Tv’de İzleyin butonundan televizyonunuzu Youtube uygulamasına bağlayabilirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.