Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır ? Youtube’dan Para Kazanma – Youtube Para Kazanma Aktif Etme

0

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır ? Youtube’dan Para Kazanma – Youtube Para Kazanma Aktif Etme

Herkese merhaba arkadaşlar bu yazımızda Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır? Yotube’dan Para Kazanma , Youtube Para Kazanma Aktif Etme gibi başlıkları inceleyeceğiz.Youtube’dan para kazanmak isteyen arkadaşlar yazıyı tamamen okumasını öneririz.Hazırsak başlayalım ;

Youtube’dan Para Kazanma

Öncelikle Youtube Nedir ? Neden Youtube’u Seçmeliyim ?

Youtube Google tarafından kurulan bir video oynatma sitesidir.Burdaki dikkat edilmesi gereken nokta sahibinin Google olması 🙂 Neden mi ? Çünkü Youtube’u seçtiğinizde videonuzun açıklamasına belirli anahtar kelimeler girersiniz.Bu anahtar kelimeler Google arama moturlarında aratıldığında Google direkt olarak sizin videounuzu anahtar kelimeyi arayan kişiye sunacak ve böylelikle izlenme ve abone sayınız artacaktır.Google’ın sizi ilk sırada sunması için bazı şartlar var tabii onu bir alt başlıkta inceleyeceğiz.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanabilirim ? Nasıl İzlenme Artırırım ? Youtube Para Kazanma Etkinleştirme

Youtube Para Kazanma
Youtube İzlenme Sayısı Artırma

Youtube’dan para kazanmak için öncelikle bir Youtube kanalınızın olması gerekiyor.Peki Youtube kanalınızın olması para kazanmak için yeterli mi ? Tabii ki hayır 🙂 Youtube’dan para kazanmak ve izlenme artırmak için kanalınıza özgün içerik girmeniz gerekiyor.Özgün içerik derken ? Özgün içerik kopya olmayan kendinize has anlatım tarzıyla kendinize has anlatım biçimiyle içerik üretmekdir.Yani kısacası kopya içerikten uzak durmak gerekiyor.Özgün video içeriklerinizi Youtube’a atıp izlenmeniz arttıkça artık para kazanmak için Adsense hesabı açmanız gerekiyor.Adsense Google şirketinin bir reklam ağı buraya kayıt olduğunuzda videolarınızda reklamlar çıkar ve bunlar tıklandıkça size de bir miktar para gelir.Youtube Üzerinden Adsense Ağı’na Katılma ve Youtube Para Kazanma Aktif Etme işlemini Google , bu makalede(buraya tıklayarak makaleye ulaşabilirsiniz) özetleyici bir şekilde açıklamıştır.Youtube hesabı , özgün içerikleriniz , Adsense kayıt işlemi tamamsa artık para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube’dan Ne Kadar Kazanırım? Youtube’dan Parayı Nasıl Çekerim?

Youtube Para Kazanmak
Youtube’dan Para Kazanma

Youtube’dan ne kadar kazancağınız tamamen size bağlı.Ne demek bu ? Bu şu demek Youtube kazancınız sizin içeriğinize ve sürekliliğinize bağlı.Bir içerik atıp 6 ay sonra bir içerik daha atarsanız kolay kolay para kazanamazsınız.İçerikleriniz sürekli ve etkile

yici olmalı.Böylece sadece Google Adsense üzerinden değil diğer şirketlerden de reklam teklifi alabilirsiniz.Pes etmeden sürekli ve özgün içerik attıktan sonra başarıyı elde ettiğinizi zaten göreceksiniz.Burada ki pes etme süresi çok kısa da olabilir çok uzun da beklemediğiniz bir video bir anda patlayabilir gibi… Peki her şey tamam artık Youtube’dan belli bir miktarda kazanıyoruz peki bu parayı nasıl alabiliriz ? Youtube’dan parayı çekmek için Adsense hesabınızda 100 dolar birikmesi gerekir bu ödeme eşiğidir ödeme eşiğine ulaştığınızda Adsense hesabınıza ödeme seçeneklerinden biri seçip (Örneğin Iban numaranız) ödemenizi alabilirsiniz.

Youtube İçeriğinde Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Başlık başlık gidersek , özgün içerik , telif kurallarına dikkat etmek , süreklilik ve azim.Umarım bunları yaparak emeğinizin karşılığını alır ve Yotube’dan para kazanma yazımızı beğinirsiniz.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.