Zeka Küpü Bozulunca Nasıl Yapılır? Rubik Küp Nasıl Çözülür Pratik

0

Zeka Küpü Bozulunca Nasıl Yapılır? Rubik Küp Nasıl Çözülür Pratik

Zeka küpü ile hepimiz tanışmısızdır.Kimi için çok kolay kimi için sinir bozucu bir küp.Peki bu küp bozuldulduğunda nasıl yapılır ? İstersenşz bunun cevabına gemen geçelim.

Renk Küpü Nasıl Çözülür Taktikleri – Zeka Küpü Bozulunca Nasıl Yapılır? – Rubik Küp Nasıl Çözülür Pratik

Renk küpü nasıl çözülür daha doğrusu aslında gerçek adıyla rubik küp nasıl çözülür bu konuda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bilindiği gibi bu tip küplerin 3 çarpı 3 çarpı 3 şeklinde yapıldığı ve aslında kolay çözüm yöntemi oldukları bilinmektedir. Öncelikli olarak size küpünün ne olduğunu biraz anlatmaya çalışalım. Aslında yaklaşık 40 yıl önce icat edilen mekanik bir bulmaca olarak karşımıza çıkmakta. Zeka küpü, sabır küpü, akıl küpü gibi farklı isimlerle anılmaktadır. 2007’ye kadar en çok satılan oyuncaklardan biri olmayı başarmış bulunmaktadır. Toplam 26 parçadan oluşur ve bunların 8’i köşe altısı orta 12’si ise kenarlıdır. Orta renklerin yeri asla değişmez. Beyaz varsa eğer ortada arkasında olan en yakın renk olan sarı olur. Kırmızı varsa arkasında turuncu olur. Eğer ortadaki kısımda yeşil varsa arkası mavi olur.

Renk Küpü Çözüm Teknikleri

Renk küpü nasıl çözülür konusunda sizlere sunulan küplerde farklı renkler kullanılabilir. Burada asıl önemli olan şey orta rengi değiştirmek ve kenarlar ile köşelerin yerini değiştirerek küpün normal rengini sağlamaktır. Nasıl çözüleceği konusunda aslında işlem katman katman çözmektir. İlk olarak küpünü bozduğunuzda bir renk seçmemiz lazım. Örneğin beyaz var ve beyaz seçtiniz. Orta noktası eğer beyaz rengi ise bu durumda kenarları ve köşelerine etrafına getirerek göstermemiz gerekir. Artı işareti yapmanın herhangi bir kuralı yoktur. Sadece beyaz kenarları varsa bu durumda beyaz olan parçanın etrafına getirmeniz yeterli olur. Artı yaptıktan sonra bu artıyı doğrulamanız gerekir. Beyaz kenarları getirdiniz ve beyaz kenarları diğer renklerini ve diğer ortadaki renkli de uyumlu bakmanız gerekiyor. Burada önemli olan birçok nokta olduğunu bilmek gerekir. Aslında bu bir anlamda matematik testi de denebilir.


YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu yaz.
Lütfen bu alana isminizi yazın.