Sitemi Nasıl Tanıtabilirim Diyenlere Tavsiyeler

Hafsa Koçak

Updated on:

Sitemi nasıl tanıtabilirim

Sitemi Nasıl Tanıtabilirim Diyenlere Tavsiyeler

Her şeyden önce kişilerin yaklaşık %80’i üründen faydalanabilmek için şirkete at olan web sitesini görmek ister. Bu web sitelerine tüketicilerin bazı kısımları sosyal medyalar üzerinden verilen linklere tıklayarak veya okudukları herhangi bir blog yazıda kullanılan web sitesine doğrudan ulaşabilme imkânı elde ediyor. Tüketicilerin bazı kısımları da arama motorları üzerinde yer alan anahtar kelimelere tıklama yaparak doğrudan web sitelerine erişimi sağlıyor.

Sitemi Nasıl Tanıtabilirim

Site Tanıtımında Olmazsa Olmaz İkili

Yani site tanıtımı için en önemli tekniklerden iki tanesi kullanıcıların bu web sitelerine internet aramaları üzerinden veya anlaşılan pazarlama kanalları üzerinden ulaşmasıdır. Bu iki yöntemin hiç olmadığı bir web sitesinin işlerinin büyütmesi günümüz teknolojisiyle olasılığı oldukça düşük gözüküyor.

Site Tanıtımında En Çok İşe Yarayacak Teknikler

Sitemi nasıl tanıtabilirim diyenlerin birçok yola başvurulması mümkündür. Ancak bazı tanıtım tekniklerini uygulayarak sitenin tanıtımı kısa süre içerisinde birçok kişiye ulaşmalıdır. Bu yollardan bir tanesi E-posta yoluyla pazarlama yöntemidir. Bu yöntemi kullanmak ve bu yöntemi başarılı sürdürebilmek için irtibat listesinin oldukça geniş yelpazede olması gerekir. Daha sonra listedeki kişileri bazı durumlara göre sınıflandırıp bu kişilere gerçekten ilgilerini çekebilecek şekilde içerik oluşturulması çok önemlidir. Daha sonra içeriğin sonuna web sitesinin linkini bırakıp güzel sözlerle içeriğin sonlandırılması gerekir.

İçerik sonunda linkin verilmesi alıcıyı ziyaret etmeye yönlendirecektir. İşe yarayacak önemli yöntemlerden biriside sosyal medyalardır. Milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medyalarda web sitesinin tanıtımını yapmak gayet iyi bir seçenek olacaktır. Kişi kendi web sitesinin gönderilerini ve şirket biyografisini yine ana sayfaya yönlendirecek içeriklerin bulunması da yine site tanıtımı için önemli rol oynamaktadır. Bunların yanı sıra Youtube, tıklama başına ödeme reklamları ve kişisel e-posta imzası gibi tanıtım teknikeri de oldukça işe yarayacak teknikler arasındadır.

İlginizi Çekebilir:   En İyi Blog Siteleri - En Çok Okunan Bloglar

Uygulanabilecek Diğer Teknikler

Sitemi nasıl tanıtabilirim diyen kişi bu teknikler dışında daha fazla ziyaretçi kazanabilmek ve yayılım ağını daha da güçlendirebilmek adına farklı yöntemlerde deneyebilir. Bunun için özgün bir tanıtım yöntemi bulunuyorsa ve işe yarayacağını düşünüyorsa mutlaka uygulamalıdır. Ardından SEO tekniği, yeniden hedefleme tekniği ve misafir blogları gibi tanıtım yöntemlerinde de başvurulabilir. SEO tekniği, arama motoru sıralamalarında üst kısımlarda yer alınmasını sağlayacaktır. Daha sonra web sitenizi anahtar kelimeye göre de ayarlar.

Sonuç Olarak

Web sitesi için bu gibi tanıtım yöntemlerine başvurmak kesinlikle site ziyaretçi sayısını arttıracaktır. Bunun verilen yöntemleri doğru ve işe yarayacak şekilde kullanılması halinde ziyaretçi sayısının daha da artacağı görülecektir. Daha sonra yapılacak olan tekniklere oldukça özen gösterilmeli ve son derece dikkatli davranılması gerekiyor. Sürecin ilk aşaması olarak da iyi bir hosting firması ve doğru alan adını bulmak olacaktır. Ayrıca bu tekniklerin tamamının doğru süreç doğrultusunda kullanılması halinde sonucun işe yarayacağı görülecektir.Umarız internet sitemi nasıl tanıtabilirim veya internet sitemi nasıl duyabilirim sorularınıza cevap bulmuşsunuzdur.

Yorum yapın