Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

dogukan

Updated on:

instagram-para-kazanmak

Her gün binlerce resim ve video gördüğümüzü ve aktif bir şekilde neredeyse hepimizin kullandığı instagramdan para kazanmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

İnstagramı sadece sosyal medya iletişim ve etkileşim aracı olarak düşünmeyin, instagram ayrıca bir para kazanma aracıdır. Gelelim herkesin merak ettiği o soruyu yanıtlamaya; instagramdan nasıl para kazanılır?

İnstagram nedir?

İnstagramın basit bir tanıtımını yapıp hızla konumuza geri dönelim. Temeli fotoğraf ve video paylaşımına dayanan instagram, filtrelerle fotoğrafları daha güzel bir hale getirmesinin yanında hızlı, pratik, eğlenceli ve kolay bir ara yüze sahip olan ücretsiz bir uygulamadır.

İnstagramdan nasıl para kazanılır?

Yazımızın içerisinde de belirttiğimiz gibi instagram sadece sosyal medya ve etkileşim aracı değildir, aynı zamanda para kazandırma aracıdır demiştik fakat takdir edersiniz iletişim ve etkileşim olmadan değil sosyal medyada, hiçbir yerde para kazanmak mümkün değil. O zaman instagramdan para kazanmak için ne yapmalıyız gelin adım adım inceleyelim.

instagram-nasil-para-kazanilir
İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır
 1. İnstagram İşletme Sayfası Açın: Öncelikle instagram hesabımızı bir şahıs olarak değil, ticaret yapacak olan bir alışveriş sayfası şeklinde açmalıyız. Etkileyici ve satacağımız ürünleri temsil eden akılda kalıcı bir biyografi açıklaması ve profil resmi eklemeliyiz.
 2. Detay Açıklamalı Ürün Ekleyin: Her gün en az 2-3 ürün ekleyin. Ürünlerinize sadece kısa açıklama fiyat bilgisi eklemeyin.
  Ürünün detaylı açıklamasını ve ölçülerini mutlaka belirtin. Örneğin bir giyim sayfası açtıysanız mutlaka ekleyeceğiniz ürünün kumaş yapısı, bedeni, ölçüleri, hangi giyim tarzına uygun olduğu gibi konuları ekleyin.
 3. Hashtag ( Etiket ) Eklemeyi Unutmayın: İnstagram’ın olmazsa olmazı etiket size ulaşmak istediğiniz kitleyi getirecektir.
  Her gönderinizin altına ürünü tanıtıp fiyatinızı belirledikten sonra ürün ve sayfanızı başkalarının da göreceği uygun ve alakalı etiketlerle mutlaka destekleyin. Hashtag diye de isimlendirdiğimiz etiket, instagramda konuyla ilgili bir şeyler arayan kişilerin ekranlarına mutlaka düşecek ve size ulaşmalarını sağlayacaktır.
İlginizi Çekebilir:   Evde İnternet Üzerinden Para Kazanmak - Evde İş Fikirleri

Bu adımları izledikten sonra yavaş yavaş sayfamızı belirli bir kitle takip etmeye başlayacaktır. Bu kitlenin artmaya devam etmesi için kesinlikle sayfanızın gizlilik ayarlarını, sayfa gizli olacak şekilde değiştirmeyi, herkese açık olarak kalmasında fayda var. Birçok sayfa, takipçi sayfayı merak ediyorsa takip etsin düşüncesiyle sayfayı gizli duruma getiriyor.

O an da sayfayı anlık olarak gezip belki alışveriş yapacak olan kişi sayfaya istek gönderiyor ve belki sizin o gün farklı işleriniz olması sebebiyle takip isteğini geç onayladığınız zaman ya takipçi isteği uzun bekleme süresinden sonra geri çekmiş oluyor ya da almak istediği ürüne hemen ulaşacağı bir sayfadan alarak sizin sayfanız ile ilgilenmemiş oluyor. Bu yüzden mutlaka sayfanızın gizlilik ayarı herkese açık durumda olsun.

instagram-para-kazanma-fikirleri
İnstagram Para Kazanma Fikirleri
 1. Ürün Yelpazeniz Geniş ve Alakalı Olsun: Bu da çok önemli bir madde, yani hem butik, hem heykel, hem de gıda ile ilgili ürünler eklemeyin. Belirleyeceğiniz bir kategoride ürün yelpazesinin geniş olması istenen ve mantıklı olandır. Eğer farklı kategorilerde ürünlerde satmayı düşünüyorsanız, o ürünlerin satışı için yeni bir instagram sayfası oluşturmanız fayda var.
 2. Kampanya ve Çekiliş: Satış ve e-ticaretin hangi ağda olursa olsun olmazsa olmazı, kampanya ve çekilişlerdir. Sürekli sayfada gönderi şeklinde ürün tanıtmak ve satmaya çalışmak bir süre sonra takipçileri sıkacaktır.

  Bu yüzden aralıklarla ve satış durumunuzdaki kârınıza göre kampanya veya çekiliş yapmanız fayda var. Örneğin “ bugüne özel 2 ürün alana, 3.ürün %50 fiyatına” ya da bugüne özel şu ürün çekiliş ile sizin olabilir tek yapmanız gereken 3 arkadaşınızı bu gönderinin altına etiketlemek ve ya hikâyenizde paylaştıysanız, bu hikâyeyi kendi sayfanızda herkese açık bir şekilde paylaşmanız” gibi kampanya ve çekilişler yapabilirsiniz.

  Bu kampanya ve çekilişlerle kârınızın bir kısmını takipçileriniz ile paylaşmaktan çekinmeyin. Çünkü o kampanya veya çekiliş sırasında bedava olarak sayfanızın reklamını yapmış oluyor ve yeni takipçiler kazanmış oluyorsunuz. Yeni takipçi demek potansiyel alışveriş müşteriniz demek.

Sizlere iletmiş olduğumuz instagram nasıl para kazanılır 2020? Adlı bu yöntemleri bire bir uygulayıp hatta takipçi kitlenizin durumuna göre kendiniz strateji belirleyerek yeni instagramdan para kazanma yöntemlerini keşfetmiş olursunuz.

instagram-is-fikirleri
İnstagram İş Fikirleri

Konumuz instagramdan nasıl para kazanılır 2020? fakat konuya direkt instagramdan nasıl para kazanılır?  ya da instagramdan para kazanma yöntemleri nelerdir? Şeklinde direkt ticari amaç güderek yaklaşmayın.

Çünkü sonuç olarak insanın olduğu her ortamda yardım severlik, anlayış ve memnuniyet vardır. İnsan kazanalım para her zaman kazanılır bu yüzden, para kazanmak ikinci planda olsun.

Bu yazıda belirtilenler instagramdan para kazanma taktiklerini içerir. Sizin yapmanız gereken bu taktikleri uygulayıp, bu taktiklerin üzerine yeni stratejiler belirleyerek ileriye gitmek fakat tüm bunları yaparken takipçilerinizi anlayışla karşılayıp, sabırla, müşteri memnuniyeti oluşturmak. İçeriklerinizi güncel tutup, parayı değil insanı önde tuttuğunuz zaman zaten ister istemez instagramdan para kazandığınızı fark edeceksiniz.

Herkese bol kazançlar dileriz.

 

İlginizi Çekebilir:   Nasıl Tercüman Olunur - Yeminli Tercüman Nasıl Olunur

Yorum yapın