Evde Yapılabilen Kolay ve Yaratıcı 20 Oje Desenleri

dogukan

Updated on:

kolay-ve-yaratici-oje-desenleri

Kolay ve yaratıcı oje desenleri, kürdanla oje deseni, nail art önerileri, evde yapılabilecek oje desenleri, kısaca en etkili 20 oje deseni yazımızda.

Evde Yapılabilecek Oje Desenleri

İçeriğimizde bulunan desenlerin hepsi evde yapılabilecek oje desenlerini içermektedir. Sizler de oje ve fırça harici ekstra bir gereç duymadan veya kuaför ile güzellik merkezlerine gitmeden de bu desenleri kendiniz evinizde rahatlıkla uygulayabilir, basit adımlarla uygulayabilirsiniz.

Oje Sürme Teknikleri

Bu kolay ve yaratıcı oje desenlerini kendiniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Uygulama esnasında oje fırçası kullanmanız desenin daha düzgün ve köşelerinin daha belirli olmasını sağlayabilir.

Özellikle yaz mevsimlerinde veya desenli kıyafetlere uyum olarak yapıldığında çok güzel duran bu modeller, birkaç çeşit renge sahip oje ve yaratıcılık ile kolaylıkla yapılabilir. Desenli oje önerilerini aşağıdaki resimleri inceleyerek rahatlıkla edinebilirsiniz.

Aşağıda bulunan resimde çiçek, siyah beyaz daireli oje örneği, simli oje örneğini görebilirsiniz. Bu ojelerin yapımı ise katlı oje sürmeye yöneliktir. Öncelikle tek renkler harici desenli ojeleri yapmak için birden fazla kat renk atmalısınız. Örnek olarak çiçekli oje örneğinde alt kat olarak tırnağınızı tamamen beyaz oje ile renklendirin. Sonrasında fırça yardımı ile çiçekleri yapın. Daha sonrasında çiçeklerin ortasına sarı ojeyi dokundurun. Kurumasını bekleyin. Sonrasında şeffaf oje ile üzerinden geçerek tırnakların daha parlak ve bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Desenli Oje Fikirleri

nail-art-onerileri
Nail art önerileri

Aşağıdaki görseldeki gibi çiçekleri çıkartmak için ince fırça kullanmanız gerekmektedir. Evde yapabileceğiniz oje fikirleri arasında olan bu oje fikrini tırnaklarınıza uygulamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  • En alt zemini arka plan rengi hangisi olsun isterseniz o renge tamamen boyayın ve kurumasını bekleyin.
  • Desen rengini seçin ve desenleri yapın. Aşağıdaki resimde kırmızı zemine beyaz çiçek, beyaz zemine ise kırmızı çiçek deseni seçildi.
  • Daha sonrasında desenleri çizip kurumasını bekleyin. En son olarak desenlerin ortasını da renklendirin ve parlatıcı oje sürün.
İlginizi Çekebilir:   Doğal Kış Makyajı Önerileri ve Makyaj Örnekleri 2023
cicek-oje-onerileri
Çiçek Oje Örnekleri

Desenli oje fikirlerinin bir diğeri ise mavi ve yeşil renklerdir. Eğer daha açık renkleri seviyor veya kıyafetiniz ile uyum sağlayacak farklı renkler arıyorsanız bu modelleri de önermekteyim.

Aşağıdaki oje fikrini uygulamak için yine ince fırça, orta parmaktaki desen için ise bant kullanabilirsiniz. Bant kullanmak ojenin parmağın diğer kısımlarına gelmesini engeller ve çizeceğiniz çizgilerin daha düz olmasını sağlar. Fırça ile yapılan ojeler genellikle doğal desen veya ufak çizimler olabilir.

desenli-oje-fikirleri
Oje desenleri

Bantla Oje Sürme

Bantla oje sürme, desenli oje fikirleri arasında en kolay uygulanabilecek yöntemdir. Uygulaması basit ancak yaratıcılık ile birleştiği zaman çok güzel oje desenleri çıkartmaya müsait bir uygulamadır. Sizler de tırnağınızı bantla oje sürerek çok güzel desenlere boğabilirsiniz.

Aşağıda bulunan oje desenlerini arasında orta parmaktaki deseni bant ile yapabilirsiniz. Diğer desenleri fırça yardımı ve sim ile yapmanız gerekmektedir. Bantla nasıl oje çekilir öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

  1. Aşağıdaki görseldeki gibi bir deseni çıkartmak için önce ufak ufak kare ve dikdörtgen şeklinde bant kesin.
  2. Sonrasında bu bantları aynı renk yapacağınız bölgelere yapıştırın. Örneğin orta parmaktaki yeşil ve beyaz yerleri bantlayarak siyah bölgeleri oluşturabilir sonrasında siyah bölgeleri bantlayarak yeşil bölgeleri en son da beyaz şeritli bölgeleri hariç her yeri bantlayarak beyaz yeri yapabilirisiniz.
  3. Beyaz bölge için fırça da kullanabilirsiniz. Fırça ile hızlı çekilen ojeler düz bir şekil verilmesini sağlayabilir. Bu tamamen sizlerin el becerilerine kalmıştır.
  4. Son olarak parlatıcı oje ile tırnaklarınızı parlatabilirsiniz.
bantla-oje-deseni
Bantla oje deseni

Sime Batırılmış Oje Desenleri

Normal simli ojeler haricinde düz renklerin üzerine de sim uygulayabilirsiniz. Bu uygulama hem simin yoğunluğunu hem de renk çeşitliliği açısından benim de kullandığım güzel bir yöntemdir. Kullanımı da oldukça basittir. Her renkten simli oje almak yerine sadece sim alıp elinizde bulunan tüm renkleri simli yapabilir ve simin yoğunluğunu kendiniz ayarlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:   Doğal Makyaj Görünümünü Sağlamanın 8 Püf Noktası

Aşağıdaki oje fikrinde tüm parmaklar tek renk oje ve parlatıcı ile birlikte boyanırken bir parmakta oje sürülmesinin ardından sime batırılmıştır.

Aşağıdaki simli parmağı yapmak için öncelikle pembe oje ile tırnağınızı boyayın ve kurduktan sonra sime batırın. Sonrasında simin üzerine simleri bir araya toplamayacak ve şeklini bozmayacak şekilde parlatıcı sürün. Eğer simlerin kurumasını beklerseniz parlatıcı sürerken zorluk yaşamazsınız.

sime-batirilmis-oje-desenleri
Sime batırılmış oje desenleri. Nail art fikirleri

Kürdanla Oje Deseni

Oje desenleri uygularken kürdan da kullanabilirsiniz. Kürdanla yapılan oje desenleri tırnaklarınızı ebruli şekilli yapabilir veya bir dalın yapraklarını işleyebilirsiniz. Güzel vakit ayırıp uğraştığınızda gerçekten de güzel sonuçlar elde ettiğinizi göreceksinizdir.

Aşağıdaki deseni yapmak için tırnağınızda birden fazla renk oje sürün. Tüm renkleri hızlı bir şekilde önceki renklerin kurumasına izin vermeyerek sürün. Sonrasında kürdanı alın ve renkleri kürdan yardımı ile birlikte birbirine karıştırın. Yaratıcılık ve güzel el emeği ile çok güzel oje şekillerini sizler de çıkartabileceksinizdir.

kurdanla-oje-deseni
Kürdanla oje deseni.

Oje İle Tırnağa Nasıl Yazı Yazılır?

Oje ile tırnağa nasıl yazı yazılır merak ediyorsanız doğru içeriktesiniz. Aşağıdaki görselde örneği verildiği gibi sizler de tırnağınıza yazı yazmak istiyorsanız öncelikle ince bir fırça kullanmanız gerekecektir. İnce fırça ile zıt renkleri kullanarak yazacağınız yazının tırnağınızda çok hoş durumda görüneceğinden emin olabilirsiniz.

oje-ile-tirnaga-nasil-yazi-yazilir
Oje ile tırnağa nasıl yazı yazılır

Yorum yapın